تعداد بازدید : ۱۸۲۴
کد خبر : ۱۹۸۰۶۷
تداوم یکه‌تازی «پرداخت» با شاپرک؛
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
در شهریور ماه ارزش تراکنش‌های شاپرک از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفت که در این بین، «پرداخت» سهم بالایی را در اختیار خود گرفته است.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، در شهریور ماه سال جاری بالغ بر ۲.۳ میلیارد ریال تراکنش از درگاه شاپرک انجام گرفت که نسبت به ماه گذشته کاهش ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

نکته جالب توجه این است که در شهریور ماه سهم کارتخوان‌های فروشگاهی از تعداد کل تراکنش‌ها به ۸۸ درصد تنزل یافته که بیانگر آن است توجه به سایر ابزار‌های پذیرش همچون موبایل و اینترنت بیشتر شده است.

همان‌‎گونه که در دو شکل ذیل مالحظه می‌کنید، شرکت "به پرداخت ملت" با سهم ۲۲.۳۸ درصدی از تعداد و سهم ۲۳.۸۶ درصدی از مبلغ تراکنش ها، همچنان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده و در جایگاه نخست هر دو بازار قرار گرفته است.

اختلاف سهم مبلغی بیش از ۸ درصد بین دو شرکت نخست بازار، نقش شرکت "به پرداخت ملت" را در میزان ارزش ریالی تراکنش‌های پرداخت کارت به روشنی نشان می‌دهد البته در مولفه تعدادی رقمی در حدود ۴درصد اختلاف بین دارندگان رتبه‌های اول و دوم مشاهده می‌شود.

«رکیش» جای «تاپکیش» را گرفت

بر پایه این گزارش باید اشاره شود که رتبه‌های دوم و سوم شاپرک از نگاه تعداد تراکنش‌ها، در اختیار "پرداخت الکترونیک سامان" و "تجارت الکترونیک پارسیان" قرار گرفته است.

«رکیش» جای «تاپکیش» را گرفت

از نظر مبلغ تراکنش باز هم پرداخت الکترونیک سامان در رده دوم ایستاده اما؛ این بار "کارت اعتباری ایران کیش" جای "تجارت الکترونیک پارسیان" را در رتبه سوم گرفت.

مقایسه عملکرد شهریور ماه شرکت‌های PSP با مرداد ماه حکایت از آن دارد که هرچند از نظر سهم تعداد تراکنش، تغییری در ترتیب شرکت‌ها رخ نداده اما؛ در مولفه سهم مبلغی، شرکت "پرداخت نوین آرین" جای "سایان کارت" را در رتبه آخر گرفت.

به طور کلی، بر اساس گزارش شاپرک، در تابستان سال جاری بیش از ۱۰۱ میلیون تراکنش کارت بانکی صورت گرفته است.

جایگاه PSP‌های ایرانی در جهان

در آخرین شماره نشریه نیلسون ریپورت، شرکت "به پرداخت ملت" در سال ۲۰۱۸ توانسته به رتبه پانزدهم جهان صعود کند. "پرداخت الکترونیک سامان" و "آسان پرداخت پرشین"، به ترتیب، در رده‌های ۱۹ و ۲۲ جهان ایستاده اند.

«رکیش» جای «تاپکیش» را گرفت

بیشترین میزان رشد از آن شرکت "کارت اعتباری ایران کیش" با صعود ۹ پله‌ای است. در این میان، شرکت "پرداخت نوین آرین" ۳۰ رتبه نسبت به سال میلادی گذشته تنزل درجه داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: