تعداد بازدید : ۹۷۱
کد خبر : ۱۹۵۳۸۳
دو جای خالی در ایران کیش؛
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
«رکیش» از نظر تعداد تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی سهم ۹.۴ درصدی در تیر ماه سال جاری داشت اما؛ در دو حوزه دیگر فعالیت چندانی از خود نشان نداده است.

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت‌های فعال در حوزه PSP در تیر ماه بیش از ۲.۳ میلیارد تراکنش به ارزش بیش از ۲۶۵ هزار میلیارد تومان، در سامانه شاپرک به ثبت رساندند که رقم بسیار قابل توجهی است.

بر همین اساس، می‌توان چنین گفت شرکت‌های فعال در این حوزه، از بازار قابل توجهی برخوردار هستند و در صورتی که بتوانند سهم خود از این بازار را بیشتر کنند، ارقام قابل ملاحظه‌ای به عنوان درآمد می‌توانند شناسایی کنند.
از نظر مقدار تراکنش، سهم شرکت «کارت اعتباری ایران کیش» ۸.۴ درصد بود و از حیث مبلغ تراکنش سهم ۱۳.۲ درصدی داشت.

به این ترتیب، از نظر مقدار تراکنش در رتبه پنجم و از نگاه مبلغ جزو سه شرکت برتر قرار دارد و پس از شرکت‌های «به پرداخت ملت» و «پرداخت الکترونیک سامان»، رده سوم را در بین شرکت‌های PSP دارا است.

فلش قرمز خروج در مقابل حقوقی‌های «رکیش» درج شد

فلش قرمز خروج در مقابل حقوقی‌های «رکیش» درج شد

رکیش» از نظر تعداد تراکنش کارتخوان‌های فروشگاهی سهم ۹.۴ درصدی در تیر ماه سال جاری داشت که نسبت به خرداد ماه افت نشان می‌دهد. این شرکت از ابزار‌های پذیرش اینترنتی، سهم اندک یک درصدی دارد و در ابزار‌های پذیرش موبایلی سهمی کمتر از یک درصد از بازار دارد. این در حالی است که «رکیش» با سهم ۱۵.۸ درصدی، به عنوان دارنده بالاترین تعداد کارتخوان‌های فروشگاهی فعال سیستمی محسوب می‌شود.


بنابراین، این شرکت باید بیش از پیش در حوزه‌های اینترنتی و موبایلی فعال شود تا بتواند سهم بیشترین برای خود کنار بگذارد. البته نرم افزار موبایلی «تاپ» را راه اندازی کرده اما؛ هنوز جایگاه مناسبی در بین مردم پیدا نکرده و به مانند دیگر نرم افزارها راه به جایی نبرده است.

فلش قرمز خروج در مقابل حقوقی‌های «رکیش» درج شد

«رکیش» در مرداد ماه ۴۴ میلیارد تومان درآمد کسب کرد تا مجمع درآمد‌های ۵ ماهه نخست سال جاری به رقم ۲۱۱ میلیارد تومان نزدیک شود. به این ترتیب، تاکنون ۳۵ درصد از ۶۰۲ میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده برای کل سال ۹۸ را محقق کرده است.

فلش قرمز خروج در مقابل حقوقی‌های «رکیش» درج شد

در نظرسنجی آبسیم پلاس در خوص معاملات «رکیش» در بازار سرمایه، ۵۹ درصد از شرکت کنندگان رأی به خرید این سهم داده‌اند و ۴۱ درصد دیگر موقعیت فروش را انتخاب کردند.

فلش قرمز خروج در مقابل حقوقی‌های «رکیش» درج شد

در معاملات این سهم در اولین روز کاری هفته گذشته شاهد حضور ۱۰۴۲ خریدار در مقابل ۵۴۰ فروشنده بودیم. به این ترتیب، مطابق با نتیجه نظرسنجی انجام شده، تعداد خریداران بیش از فروشندگان بود.

نکته جالب توجه نقش پررنگ حقوقی‌ها در سمت تقاضا برای این سهم در روز یاد شده است اما؛ در مجموع، از ابتدای سال جاری تا به امروز، حقوقی‌ها ۳۷ میلیارد تومان از سهام «رکیش» را به حقیقی‌ها واگذار و نشان قرمز خروج را در مقابل نام خود ثبت کرده اند.

شایان ذکر است که «رکیش» در مدت سپری شده از سال جاری بازدهی این سهم به ۶۵ درصد نزدیک شده و سهامداران خود را راضی نگه داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: