تعداد بازدید : ۲۷۶۰
کد خبر : ۱۹۸۰۷۰
مدیرعامل کارگزاری بانک آینده؛
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر من شاخص حباب ندارد؛ به این معنی که اگر با نگاه سهام بنیادی، شاخص را بررسی کنیم، مشاهده می‌کنیم که شاخص می‌تواند به رشد خود ادامه دهد و ریزش عمیقی نداشته باشد.

شاخص بازار حباب ندارد

به گزارش بورس نیوز، احمد اشتیاقی درخصوص وضعیت سهم‌های بنیادین در بازار سرمایه اظهار کرد: به نظر من سهم‌های بنیادین زیر ارزش ذاتی شان معامله می‌شدند و گاهی اوقات در حال حاضر P/E‌های زیر چهار دارند. در شرایط کنونی با توجه به اینکه گزارش‌های ۶ ماهه در حال انتشار است، برای بازار مشخص شده که این سهم‌ها سود ۶ ماهه خوبی می‌توانند به بازار گزارش کنند؛ باتوجه به این موضوع بازار به استقبال این سهم‌ها رفته‌اند؛ به طور مثال گروه محصولات پتروشیمی و فلزی معدنی در چنین شرایطی هستند.

وی افزود: از سوی دیگر بازار به این یقین رسیده سود سهم‌های بنیادی که عمدتا صادرات‌محور هم هستند، بنا به شرایط موجود (کاهش نرخ ارز) ریزشی نیست، بلکه ممکن است با افزایش‌هایی هم مواجه باشد.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده ادامه داد: همچنین، سرمایه‌گذاران موضوع تجدید ارزیابی شرکت‌ها را مثبت ارزیابی می‌کنند. باتوجه به اینکه در این خصوص دارایی شرکت به رخ بازار کشیده می‌شود، می‌توان گفت که این مساله در رشد بازار بی‌تاثیر نبوده و حتی می‌تواند اثر مثبتی به جا بگذارد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: البته امکان اینکه شرکت‌های تولیدی نتوانند از این قانون استفاده زیادی داشته باشند وجود دارد. اما معتقدم، این موضوع می‌تواند از نگاه سرمایه‌گذاران موثر باشد. این انتظار می‌تواند افزایش را برای شاخص در نظر داشته باشد.

اشتیاقی درباره کلیت بازار گفت: به نظر من شاخص حباب ندارد؛ به این معنی که اگر با نگاه سهام بنیادی، شاخص را بررسی کنیم، مشاهده می‌کنیم که شاخص می‌تواند به رشد خود ادامه دهد و ریزش عمیقی نداشته باشد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
چند وقتي است هي تبلغ ميكنيد شلوغي فلان كارگزاري در فلان شهر و ............
جالبه سهام باد كرده بازار و داريد ميديد دست يه عده اي كه به انتظار سود وارد اين بازار شدن دريغ از شيطنت امثالي مثل شماهااااااااا
بترسيد از قهر خدااااااااااااااااا
بترسيد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: