تعداد بازدید : ۱۱۷۹
کد خبر : ۱۹۸۰۶۳
کارشناس بازار سرمایه؛
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: حجم معاملات فعلی، منطبق بر شرایط آرمانی نیست و پیش‌بینی می‌شود این حجم معاملات رشد حداقل ۵۰ درصدی در یکسال آینده را در پی داشته باشد که اگر این مساله محقق شود، دستاورد بزرگی برای بازار سرمایه به وجود خواهد آمد.

حجم معاملات فعلی، منطبق بر شرایط آرمانی نیست

به گزارش بورس نیوز، احسان عسکری اظهار کرد: اگرچه هنوز حجم معاملات با شرایط آرمانی فاصله دارد، اما تقویت فرهنگ سرمایه‌گذاری در مسیر شفاف و قانونی و صد البته به نفع اقتصاد، علاقه مندی دولت به حضور مردم برای سهامداری، افزایش حجم نقدینگی در جامعه و افزایش ریسک سرمایه‌گذاری سفته‌بازانه در بازار‌های موازی، امید‌ها برای رشد بیشتر بازار سرمایه در روز‌های آتی را افزایش داده است.

وی افزود: افزایش سطح آگاهی مردم برای حفظ ارزش پول از طریق سرمایه‌گذاری در دارایی‌های مالی به عنوان یک سپر تورمی، اراده قوی در نهاد‌های ناظر بازار برای افزایش سطح دانش و آگاهی مردم در خصوص بورس و اوراق بهادار از دوران نوجوانی و جوانی نیز از دیگر دلایل رویکرد مثبت به بازار سرمایه است.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: حجم معاملات فعلی، منطبق بر شرایط آرمانی نیست و پیش‌بینی می‌شود این حجم معاملات رشد حداقل ۵۰ درصدی در یکسال آینده را در پی داشته باشد که اگر این مساله محقق شود، دستاورد بزرگی برای بازار سرمایه به وجود خواهد آمد.

عسکری درباره تاکید بر ورود سرمایه‌گذاران جدید به کمک صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیان کرد: متاسفانه بخش اعظم سرمایه‌گذاران خرد بازار سرمایه، با عملکرد و ساختار صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناآشنا هستند و خود به طور مستقیم به خرید و فروش در این بازار اقدام می‌کنند. اگر فرض بگیریم ۳۰ درصد این افراد دانش سرمایه‌گذاری و تحلیل صورت‌های مالی را نداشته باشند، رفتار‌های هیجانی بالا خواهد رفت و در زمان نوسانات عادی بازار که بخشی از آن اصلاح موقتی می‌تواند باشد، معاملات هیجانی انجام خواهند داد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه سرمایه‌گذاران خرد معاملات خود را براساس اطلاعات بنیادی انجام نمی‌دهند و بیشتر مبتنی بر تحلیل تکنیکال یا رجوع به توصیه‌های سایرین از جمله فعالان فضای مجازی اقدام به معامله می‌کنند.

کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: به همین دلیل مشاهده می‌کنیم که سرمایه‌گذاران خرد در شرایط منفی بازار، بیشتر از حقوقی‌ها ترس برای خرید یا فروش سهم دارند، ولی حقوقی‌ها نسبت به سهم‌های بنیادی وارد معامله می‌شوند و عموما هم صندوق‌های سرمایه‌گذاری و به خصوص از نوع بازارگردانی در این شرایط فعال ترند.

عسکری در این باره که بعضی سهامداران خرد و بورس اولی‌ها به تازگی به صف‌های فروش پیوسته اند گفت: اگر این تازه‌وارد‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها بیشتر اعتماد کنند شاهد این صف آرایی در فروش نخواهیم بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: