تعداد بازدید : ۵۰۵
کد خبر : ۱۹۸۰۸۳
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما تمام فاکتور‌های لازم را برای تبدیل شدن به قطب تولید برق در منطقه داریم، اما در این زمینه اراده دولت و وزارت نیرو کم است که باید با کشور‌ها قرارداد بسته تا بتوانیم با تاسیس نیروگاه، برق تولیدی را صادر کنیم تا با این کار درآمد مطمئنی برای کشور ایجاد خواهد شد.

فاکتور‌های کافی برای تبدیل شدن به قطب تولید برق را داریم

به گزارش بورس نیوز، اسدالله قره‌خانی در رابطه با توان ایران برای تبدیل شدن به قطب تولید برق منطقه اظهار کرد: برای اینکه کشوری به قطب تولید تبدیل شود نیازمند چند عامل است. توان تکنولوژی، علمی و نیروی متخصص کشور، سازندگان تجهیزات، موقعیت جغرافیایی کشور در منطقه و خوراک نیروگاه‌ها از عوامل مهم در تبدیل کشوری به قطب تولید محصولی در منطقه هستند.

وی افزود: در بخش نیروی انسانی، دانشگاه‌های ما در دهه‌های گذشته دانشجویان زیادی را تربیت کرده‌اند؛ بنابراین در این بخش که نیروی متخصصی که سازنده تجهیزات باشد، به وفور در کشور داریم. موقعیت جغرافیایی را نیز مدنظر قرار دهیم متوجه می‌شویم که ایران از جایگاه مناسبی در منطقه، قرار دارد و بیشتر کشور‌های همسایه نیز نیازمند برق هستند، ولی به دلایل متعدد توان تولید برق را ندارند بنابراین بازار فروش را نیز در منطقه داریم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: در بحث خوراک نیروگاه ها، تعدادی از فاز‌های پارس جنوبی را تا پایان سال به مرحله بهره‌برداری خواهیم رساند، تقریبا ۱۰۰۰ میلیون متر مکعب در روز تولید گاز در کشور داریم با توجه به اینکه بالای ۹۰ درصد از کشور تحت پوشش گاز هستند. این حجم از تولید گاز را دیگر نمی‌توان در کشور استفاده کرد و از طرفی به دلایل متعدد نمی‌توانیم این مقدار زیاد را صادر کنیم پس باید گاز تولید شده را به برق تبدیل کنیم.

قره خانی خاطرنشان کرد: ما تمام فاکتور‌های لازم را برای تبدیل شدن به قطب تولید برق در منطقه داریم، اما در این زمینه اراده دولت و وزارت نیرو کم است که باید با کشور‌ها قرارداد بسته تا بتوانیم با تاسیس نیروگاه، برق تولیدی را صادر کنیم تا با این کار درآمد مطمئنی برای کشور ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه کشور ما می‌تواند هاب منطقه شده و به تمام کشور‌ها برق صادر کند درست بوده اما از حرف تا عمل باید مکانیزم‌هایی را رعایت کنیم که در صورت تبدیل شدن به قطب تولید برق در منطقه می‌توانیم به سوی اقتصاد بدون نفت حرکت کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: