تعداد بازدید : ۱۴۳۳
کد خبر : ۱۹۸۴۰۲
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید توجه داشت کاهش دامنه نوسان و تغییرات قیمت بر اساس مصوبات شورای عالی بورس بوده و اجرای آن توسط سازمان بورس و فرابورس صورت گرفته و این روند ریسک موجود در سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد و از دارایی سهامداران محافظت می‌کند.

سرمایه‌گذاران تصمیمات حرفه‌ای نمی‌گیرند و به زیان می‌رسند

به گزارش بورس نیوز، محمدرضا پورابراهیمی، اظهار کرد: دررابطه با آخرین تحولات بازار پایه، در جلسه‌ای که با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و فعالان افتصادی داشتیم، گزارش جامعی را در این باره دریافت کردیم؛ بنابراین باید به این نکته توجه کنیم که این تصمیم در شورای عالی بورس اتخاذ شده و در این شورا هم نمایندگان مجلس حضور داشتند و هم نمایندگان بخش خصوصی.

وی افزود: البته باید قبل از اجرای قانون درباره اصلاح آن اطلاع‌رسانی می‌شد و فعالان بازار شرایط خود را با قانون جدید انطباق می‌دادند که فرابورس در این مساله اطلاع‌رسانی مطلوبی را انجام داده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بازاری که ریسک کمتری داشته باشد نیاز به دامنه نوسان کمتری دارد به همین دلیل سهامداران اگر نیازمند ریسک بیشتر هستند مانند اتفاقاتی که در موسسات سپرده‌گذاری بدون مجوز روی داد باید در انتظار از دست رفتن دارایی خود هم باشند.

پورابراهیمی خاطرنشان کرد: از نظر علمی و تخصصی بعضی از سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری‌های پرریسک تمایل دارند، اما پس از آن مشکلات زیادی برایشان پیش خواهد آمد. مشکل این است که سرمایه‌گذاران تصمیمات حرفه‌ای نمی‌گیرند و به زیان می‌رسند؛ بنابراین باید توجه داشت کاهش دامنه نوسان و تغییرات قیمت بر اساس مصوبات شورای عالی بورس بوده و اجرای آن توسط سازمان بورس و فرابورس صورت گرفته و این روند ریسک موجود در سرمایه‌گذاری را کاهش می‌دهد و از دارایی سهامداران محافظت می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهامدارانی که تاکید دارند نوسانات بیش از این باشد باید به این مساله توجه کنند که ریسک هم به مراتب افزایش پیدا می‌کند. اما اگر در برهه‌ای از زمان سهامداران و فعالان اقتصادی به ریسک زیاد و دامنه نوسان بیشتر اصرار داشته باشند سازمان بورس باید راهکاری جداگانه در نظر بگیرد و چنانچه این افراد در آینده دچار مشکل شدند، حق هیچگونه اعتراضی را نداشته باشند. طبیعی است در این میان عده‌ای افراد غیر حرفه‌ای هم وارد این بازار می‌شود که تحمل افزایش ریسک را نداشته و مطالبات خود را در آینده از سازمان بورس درخواست می‌کنند که این روندی کاملا غیر معقول است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: