تعداد بازدید : ۱۰۷۸
کد خبر : ۱۹۸۳۴۱
از سوی کمیته پایش ریسک بازار اعلام شد؛
۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: از آنجا که درحال حاضر طبق دستورالعمل، ضریب تعیینی ۵۰ درصد قیمت سهم بوده لذا با تغییرات جدید، ۵۰ درصد آن ۵۰ درصد قبلی که معادل ۲۵ درصد خواهد شد، لحاظ می‌شود.

مجوز  انجام خرید اعتباری سهام بازار پایه صادر شد

به گزارش بورس نیوز، محمد عطایی اظهار کرد: با توجه به درخواست فعالان بازار سرمایه و از آنجا که هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۱۷ مهر ۹۸ امکان انجام خرید اعتباری و قرار گرفتن سهام درج شده در بازار پایه را به عنوان ارزش تضمین تصویب کرد، مقرر شد ضرایب مربوط به این سهام توسط کمیته پایش ریسک بازار تعیین و ابلاغ شود.

وی افزود: با توجه به تفویضی که توسط هیات مدیره سازمان بورس صورت گرفته بود، کمیته پایش ریسک بازار روز گذشته ۲۲ مهر ۹۸ تصمیم گرفت در مورد سهام درج شده در بازار پایه زرد فرابورس ایران، ۵۰ درصد ضریب تعیین شده در مورد سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و بازار اول و دوم فرابورس ایران را در نظر بگیرد.

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: به عبارت دیگر، از آنجا که درحال حاضر طبق دستورالعمل، ضریب تعیینی ۵۰ درصد قیمت سهم بوده لذا با تغییرات جدید، ۵۰ درصد آن ۵۰ درصد قبلی که معادل ۲۵ درصد خواهد شد، لحاظ می‌شود.

عطایی بیان کرد: به این ترتیب با این ابلاغیه، در بازار پایه زرد فرابورس تنها ۲۵ درصد قیمت سهم فعالان بازار به حساب تضمین خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: در مورد سهام درج شده در بازار پایه نارنجی فرابورس ایران، ۳۰ درصد ضریب تعیین شده در مورد سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و بازار اول و دوم فرابورس ایران اعمال خواهد شد. همچنین در مورد سهام درج شده در بازار پایۀ قرمز فرابورس ایران، صفر درصد ضریب تعیین شده در مورد سهام پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و بازار اول و دوم فرابورس ایران ملاک عمل خواهد بود.

مدیر نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار، توضیح داد: در مورد حق تقدم سهام درج شده در هر یک از بازار‌های پایه فرابورس ایران، ۸۰ درصد ضریب تعیین شده در مورد سهام درج شده در آن بازار به شرح فوق در نظر گرفته خواهد شد.

عطایی گفت: ضرایب مصوب، با توجه به ضرورت اعمال این تغییرات در سامانه‌های مربوطه از جمله سامانه سکنا، از تاریخ ۴ آبان ۹۸ قابلیت اجرا خواهد داشت.

وی یادآور شد: این موضوع در تاریخ ۲۲ مهر ۹۸ یعنی همزمان با تصویب کمیته، طی ابلاغیه شماره ۱۲۲۵۵۴۰۲ به کلیه شرکت‌های کارگزاری مبنی بر جواز انجام خرید اعتباری سهام درج شده در بازار پایه فرابورس ایران و قرار گرفتن سهام مذکور به عنوان ارزش تضمین معاملات اعتباری ابلاغ شده است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: