تعداد بازدید : ۲۰۲۴
کد خبر : ۱۹۸۶۲۱
سهامداران «فارس» دور هم جمع شدند؛
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
مجمع عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با حضور اکثر سهامداران برگزار شد.

سهامداران «فارس» دور هم جمع شدند

به گزارش بورس نیوز، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس امروز، ساعت ۹:۰۰ آغاز و با حضور ۹۵/۶۵ درصد سهامداران تشکیل و در حال برگزاری است.

شرکت "صنایع پتروشیمی خلیج فارس" در سال مالی منتهی به خرداد ماه سال ۹۸ توانست به ازای هر سهم ۱۰۷۸ ریال سود محقق کند و رشد ۱۳۶ درصدی را نسبت به سال مالی ۹۷ به نمایش بگذارد.

درآمد سود سهام با رشد ۸۵ درصدی به رقم ۹۲۰۱۴ میلیارد ریال رسید و از محل فروش سرمایه گذاری ها، ۶۹۳۶ میلیارد ریال درآمد کسب کرد. این در حالی است که در سال مالی گذشته از این محل فقط ۷۶ میلیارد ریال سود بدست آورده بود.

تعداد بازدید : 56

سخنرانی ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس

تعداد بازدید : 24
 
تحریم پتروشیمی‌ها شکست خورد

به گزارش بورس نیوز، جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در مجمع عمومی اظهار کرد: ما با تحریم‌های جدید آمریکا که به اذعان بسیاری از کارشناسان و مسئولان اصلا قابل مقایسه با تحریم قبلی نبوده و بسیار شدیدتر و گسترده‌تر نسبت به سال‌های گذشته بوده، مواجه شده‌ایم.

وی درخصوص آثار تحریم ادامه داد: از سوی دیگر، در بازار داخل نیز اتفاقاتی رخ داد و در ابتدا باید از مشکلات حوزه فروش محصولات و صادرات گفت که تحریم‌ها بی‌تاثیر نبوده، اما تمامی تلاش‌ها بر آن بوده که آثار تحریم در عملکرد پتروشیمی‌ها کاسته شود.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس خاطرنشان کرد: بر مبنای تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، قرار بود که صادرات نفت ایران به صفر برسد و از سوی دیگر، عرضه محصولات پتروشیمی ایران در سطح جهانی نیز کامل حذف شود.

وی با اشاره به اینکه تیر تحریم‌ها عمل نکرد، افزود: در حوزه محصولات پتروشیمی که مسئولیت و نماینده بخش وسیعی از صنعت پتروشیمی کشور را عهده‌دار هستیم با جرات می‌توان گفت که تحریم در این بخش کاملا شکست خورده، اما زحمت و هزینه‌هایی برای ما ایجاد کرده است.

ربیعی بیان کرد: در بخش خرید و فروش محصولات کسانی که بعد از برجام به راحتی با ما گفتگو می‌کردند و مستقیم از ما خرید می‌کردند برایشان مشکلاتی پیش آمد که به صورت مستقیم از ما خرید وفروش نمی‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث حمل‌و‌نقل محصولات پتروشیمی با توجه به تحریم بنادر ایران مشکل ورود و خروج کشتی‌های خارجی وحمل محصولات مان را داریم که به آن فکر کردیم و از آن عبور کردیم.

ربیعی گفت: افزایش سرمایه "فارس" از ۹۱.۵ به ۱۵۰ هزار میلیارد از محل سود انباشه در مجمع عمومی عادی سالیانه تا ۲ ماه آینده اجرایی خواهد شد ضمن آنکه مرحله دوم نیز این افزایش سرمایه از ۱۵۰ به ۲۰۰ هزار میلیارد مجددا از محل سود انباشته پایان سال ۹۸ اجرایی خواهد شد.

وی در پایان اظهار کرد: تا پایان سال دو شرکت دیگر فارس به بورس میروند اریا ساسول پتروشیمی تندگویان و پتروشیمی بوعلی دوتا از این سه شرکت به بورس میرسند.

در پایان این مجمع ۳۶تومان سود به ازای هر سهم در بین سهامداران تقسیم شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: