تعداد بازدید : ۴۱۶
کد خبر : ۱۹۸۹۷۳
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس:
۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۸
عضو هیأت رییسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در وضعیت فعلی بازار مسکن در رکود قرار دارد، حال دولت در این شرایط می‌تواند با شناسایی متقاضایان و هدف گذاری درست، سازندگان حرفه‌ای را در جهت تولید انبوه مسکن هدایت کند.

در شرایط فعلی بازار مسکن راکد است
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی زمینه برای تحریک سازندگان به تولید مسکن فراهم است و دولت باید با ارائه راه کار‌های تشویقی از جمله ارائه زمین رایگان، سازندگان را به سمت تولید مسکن ترغیب کند

به گزارش بورس نیوز، علیم یارمحمدی درباره ضرورت تحریک بازار ساخت و ساز مسکن توسط دولت، اظهار کرد: به نظر من دولت هنوز جامعه آماری و اطلاعاتی دقیقی از متقاضایان بازار مسکن ندارد، این مسئله باعث شده که برنامه ریزی‌های دولت برای تولید مسکن عملیاتی نشود.

نماینده مردم زاهدان در  خانه ملت افزود: در وضعیت فعلی بازار مسکن در رکود قرار دارد، حال دولت در این شرایط می‌تواند با شناسایی متقاضایان و هدف گذاری درست، سازندگان حرفه‌ای را در جهت تولید انبوه مسکن هدایت کند.

وی ادامه داد: مطابق آمار‌ دولت باید سالانه ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید تولید کند تا زوج‌های جوان و خانوار‌های دیگر بتوانند خانه دار شوند، اما در این شرایط میزان حداقلی از این برنامه‌ها تحقق می یابد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: از سوی دیگر اطلاعات درباره میزان کمبود مسکن بسیار متفاوت است، برخی اعلام می‌کنند که میزان نیاز برای تأمین کمبودها، حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی بوده و برخی این میزان را حدود ۴ و نیم میلیون واحد مسکونی اعلام می کنند.

یارمحمدی خاطرنشان کرد: در شرایط موجود زمینه برای تحریک سازندگان به تولید مسکن فراهم است، حال دولت باید با ارائه راه کار‌های تشویقی از جمله ارائه زمین رایگان، سازندگان را به سمت تولید مسکن ترغیب کند. 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.