تعداد بازدید : ۲۴۳۷
کد خبر : ۱۹۹۹۱۱
کارشناس بازارسرمایه در گفتگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
مدیرعامل کارگزاری اقتصاد نوین گفت: حجم ورودی نقدینگی طی روز‌های جاری و مخصوصا امروز گواه از این موضوع که میل ورود به بازار کاهش داشته که باید راهکاری برای آن اندیشیده شود.

توقع بالای تازه‌واردان و کاهش نقدینگی

بهزاد احمدی نسب مدیرعامل کارگزاری اقتصاد نوین در گفتگو با بورس‌نیوز درخصوص کاهش نقدینگی در بازارسرمایه اظهارکرد: اندازه شاخص به میزان حجم نقدینگی ورودی به بازار نبوده و با توقعی که شاخص از فروردین‌ماه برای بسیاری از سرمایه‌گذاران ایجاد کرد، باعث شد تا جذابیت از پیش‌روی سرمایه‌گذاران جدیدالورود شسته شود.

وی ادامه داد: جذابیت فعلی در بازار برای بسیاری از سرمایه‌گذاران تازه‌وارد شاید نهایتا با بازه‌ای ۱۸ درصدی در طول مدت یک‌ساله همراه باشد و این میزان سودسازی به دور از تصورات اولیه آن‌ها به نسبت رشد‌های صعودی بورس طی این مدت بوده و اغلب این سرمایه‌گذاران تازه‌وارد متصور هستند که بورس فایده و منفعت چندانی را به نسبت گذشته از خود نشان نمی‌دهد.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران توقع بالایی از شاخص دارند، تاکید کرد: حجم ورودی نقدینگی طی روز‌های جاری و مخصوصا امروز گواه از این موضوع داشته که میل ورود پول به بازار روند نزولی را سپری کرده و باید راهکاری برای آن اندیشیده شود.

احمدی نسب تصریح کرد: روند شاخص به گونه‌ای بود که پیش‌بینی می‌شود شاخص تا پله ۲۷۰ یا ۲۸۰ هزار واحدی کاهش و استراحتی داشته باشد تا بسیاری از سهم‌هایی که P/E بالایی را گرفته‌اند، جذاب‌تر شوند بنابراین امکان ورود سرمایه‌گذاران به صندوق‌های با درآمد ثابت و حتی طلا نیز غیرممکن نیست.

مدیرعامل کارگزاری اقتصادنوین به سرمایه‌گذاری بلندمدت در بورس اشاره کرد و گفت: کامودیتی‌ها با توجه به شرایط تجاری بین آمریکا و چین و البته قیمت‌های جهانی افق مناسبی را داشته ضمن آنکه زمزمه‌هایی از تغییر نرخ بنزین و سودده شدن برخی سهم‌های وابسته قوی شده است.

سهامدار
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
کامودیتی ها نگویید.بگویید فلزاتی ها و معدنی ها.بسیاری از مردم با این اصطلاحات تخصصی آشنا نیستند.
سایت شما خبری است باید از اصطلاحات ساده تر استفاده کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: