تعداد بازدید : ۹۲۴
کد خبر : ۲۰۰۰۵۱
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بانک‌ها می‌توانند تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش داده و بدهی‌ها و معوقات سررسید شده را وصول کنند

بانک‌ها تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش دهند

به گزارش بورس نیوز، علی قربانی در رابطه با راهکار‌های افزایش سرمایه بانک‌ها اظهار کرد: یکی از راهکار‌ها برای افزایش سرمایه بانک‌ها ادغام بانک‌ها با یکدیگر بوده که خوشبختانه در چند سال گذشته این مساله در حال انجام شدن است.

وی افزود: روش دیگر، تجدید ارزیابی دارایی بانکهاست که در این روش املاکی که در اختیار بانکهاست تجدید ارزیابی می‌شود به طور مثال املاکی که بانک‌ها در گذشته خریداری کرده اند را اگر به روزرسانی کنند دارایی و ارزش سرمایه‌شان افزایش پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: فروش اموال مازاد بانک‌ها که جزو سیاست‌های وزارت اقتصاد و دارایی نیز هست که از این طریق بانک‌ها می‌توانند برای افزایش سرمایه‌شان این اموال را به فروش برسانند.

وی توضیح داد: بانک‌ها می‌توانند تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش داده و بدهی‌ها و معوقات سررسید شده را وصول کنند به ویژه برای افرادی که وام‌های با رقم بالا دریافت کرده‌اند، زیرا کسانی که وام با مبلغ کم دریافت می‌کنند بیشتر پرداخت‌شان به روز است، ولی کسانی که صد‌ها میلیارد وام گرفته‌اند عمدتا بازپرداختشان به تاخیر افتاده و یا مشکوک‌الوصول است که این روش نیز می‌تواند در افزایش سرمایه بانک‌ها موثر باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فروش اوراق مشارکت و جمع آوری نقدینگی نیز می‌تواند راهی برای افزایش سرمایه بانک‌ها باشد که به این ترتیب قدرت وام‌دهی بانک‌ها به مردم افرایش پیدا می‌کند.

قربانی گفت: مهم‌ترین روش دیگر، بدهکاری دولت به بانک هاست که دولت می‌تواند با پرداخت بدهی‌های خود به بانک‌ها و بانک مرکزی، میزان سرمایه آن‌ها را بالا ببرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: