تعداد بازدید : ۸۸۵
کد خبر : ۲۰۰۰۵۱
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بانک‌ها می‌توانند تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش داده و بدهی‌ها و معوقات سررسید شده را وصول کنند

بانک‌ها تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش دهند

به گزارش بورس نیوز، علی قربانی در رابطه با راهکار‌های افزایش سرمایه بانک‌ها اظهار کرد: یکی از راهکار‌ها برای افزایش سرمایه بانک‌ها ادغام بانک‌ها با یکدیگر بوده که خوشبختانه در چند سال گذشته این مساله در حال انجام شدن است.

وی افزود: روش دیگر، تجدید ارزیابی دارایی بانکهاست که در این روش املاکی که در اختیار بانکهاست تجدید ارزیابی می‌شود به طور مثال املاکی که بانک‌ها در گذشته خریداری کرده اند را اگر به روزرسانی کنند دارایی و ارزش سرمایه‌شان افزایش پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: فروش اموال مازاد بانک‌ها که جزو سیاست‌های وزارت اقتصاد و دارایی نیز هست که از این طریق بانک‌ها می‌توانند برای افزایش سرمایه‌شان این اموال را به فروش برسانند.

وی توضیح داد: بانک‌ها می‌توانند تعداد مطالبات غیرجاری خود را کاهش داده و بدهی‌ها و معوقات سررسید شده را وصول کنند به ویژه برای افرادی که وام‌های با رقم بالا دریافت کرده‌اند، زیرا کسانی که وام با مبلغ کم دریافت می‌کنند بیشتر پرداخت‌شان به روز است، ولی کسانی که صد‌ها میلیارد وام گرفته‌اند عمدتا بازپرداختشان به تاخیر افتاده و یا مشکوک‌الوصول است که این روش نیز می‌تواند در افزایش سرمایه بانک‌ها موثر باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فروش اوراق مشارکت و جمع آوری نقدینگی نیز می‌تواند راهی برای افزایش سرمایه بانک‌ها باشد که به این ترتیب قدرت وام‌دهی بانک‌ها به مردم افرایش پیدا می‌کند.

قربانی گفت: مهم‌ترین روش دیگر، بدهکاری دولت به بانک هاست که دولت می‌تواند با پرداخت بدهی‌های خود به بانک‌ها و بانک مرکزی، میزان سرمایه آن‌ها را بالا ببرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: