تعداد بازدید : ۱۲۴۹
کد خبر : ۲۰۰۰۵۶
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
این شرکت در دوره ۳ماهه خود اعلام کرده بود برای هرسهم سود ۶۳۶ریالی را محقق ساخته و برای دوره ۹ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ پیش بینی کرده است.

سود ۶۳۶ریالی برای هر سهم

به گزارش بورس نیوز، در صورت‌های مالی میان دوره‌ای ۶ماهه شرکت کارخانجات داروپخش برای هرسهم سود یک هزار و ۵۶۴ریالی محقق شده که نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته با رشد ۲۱۵درصدی و نسبت به دوره ۳ماهه سال جاری با رشدی بیش از ۱۴۰درصد روبه رو شده است.

این شرکت در دوره ۳ماهه خود اعلام کرده بود برای هرسهم سود ۶۳۶ریالی را محقق ساخته و برای دوره ۹ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ پیش بینی کرده است.

همچنین اعلام شده بود که دارو پخش افزایش سرمایه خود را به میزان ۳۷۵ میلیارد ریال معادل ۵۰درصد افزایش سرمایه فعلی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی در سال ۱۳۹۸ به مرحله اجرا می‌رساند که تاکنون عملیاتی نشده است. مبلغ کسری منابع مالی مورد نیاز به میزان ۳۷۵میلیارد ریال از محل پیش بینی افزایش سرمایه سال ۱۳۹۸ و مابقی منابع مالی مورد نیاز از محل اخذ تسهیلات بانکی با اولویت منابع مالی ارزان قیمت تامین شد و تلاش بر این است که نسبت هزینه‌های مالی به فروش نسبت به پایان سال ۱۳۹۷کاهش یابد.

"دارو" در گزارش منتشر شده ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ سود عملیاتی را یک هزار و ۶۱۵میلیارد ریال، سود خالص را ۹۷۷میلیارد ریال و سود انباشته را یک هزار و ۱۶۶میلیارد ریال اعلام کرد.

این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات به تمرکز بر تحقیق و توسعه، تولید محصولات جدید و گسترش بازار و تولید محصولات با حاشیه سود بالا، پیش بینی لازم جهت رسیدن به اهداف سود و فروش سال ۱۳۹۸ اشاره کرده است.

از سوی دیگر افزایش نرخ فروش عمده محصولات دارویی تولیدی شرکت با مجوز سازمان غذا و دارو امکان پذیر است؛ بنابراین محاسبه برآورد فروش سال ۱۳۹۸ براساس آخرین نرخ‌های اخذ شده در زمان تهیه بودجه صورت پذیرفته است.

این شرکت در نظر دارد برنامه تامین نقدینگی خود را براساس تامین عمده منابع مالی در مرحله اول از محل وصول مطالبات درآمد‌های عملیاتی و در مرحله دوم افزایش سرمایه و اخذ تسهیلات بانکی با اولویت تسهیلات بانکی ارزان قیمت از جمله صندوق توسعه ملی پیش ببرد. پیش بینی می‌شود هزینه‌های مالی تا پایان سال ۱۳۹۸نسبت به سال ۱۳۹۷کاهش یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: