تعداد بازدید : ۱۰۰۹
کد خبر : ۲۰۰۰۵۹
بورس نیوز گزارش می‌دهد:
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳

 

فروش ۸ میلیون محصولات پتروشیمی در بورس کالا

 

براساس آمار معاملات بورس کالای ایران طی ۷ ماهه امسال نزدیک به ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی در این بورس به فروش رفته است.

به گزارش بورس نیوز، ارزش کل معاملات بورس کالای ایران در ۷ ماهه سال ۹۸ در دو بخش بازار فیزیکی و مالی به بیش از ۸۷۸ هزار میلیارد ریال رسید.

آمار معاملات بازار فیزیکی این بورس از ابتدای سال تا پایان مهر ماه ۹۸ حاکی از آن است که در این بازار و در مجموع بیش از ۱۳ میلیون و ۴۵ هزار تن محصول به ارزشی بیش از ۷۰۴ هزار میلیارد ریال دادوستـد شده است. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که طی این دوره به ترتیب سهم محصولات پتروشیمی ۱۸ و ۳۲ درصد و سهم فرآورده‌های نفتی ۴۴ و ۲۵ درصد از حجم و ارزش کل معاملات بورس کالا بوده است.

براین اساس طبق آمار ۷ ماهه امسال بیش از ۵ میلیون و ۸۵۵ هزار و ۹۱۷ تن محصول به ارزش بیش از ۱۷۸ هزار میلیارد ریال در تالار فرآورده‌های نفتی به فروش رفته است. در این تالار بیش از ۲ میلیون و ۷۲۲ هزار تن وکیوم باتوم، ۲ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۰۲ تن قیـر، ۷۲۲ هزار و ۴۰ تن لـوب کات، ۱۵۷ هزار و ۲۰۹ تن گوگرد، ۱۳ هزار و ۱۷۲ تن روغن، ۲۰ هزار و ۴۷۰ تن سلاپس واکس و ۳۴ هزار و ۵۰۹ تن عایق رطوبتی معامله شد.

در تالار محصولات پتروشیمی بورس کالا نیز طی ۷ ماه امسال، بیش از دو میلیون و ۴۳۹ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲۲۷ هــزار میلیارد ریال دادوستد شد که معاملات یک میلیون و ۷۱۴ هزار و ۴۶۷ تن مواد پلیمری، ۷۲۵ هزار و ۸۸ تن مواد شیمیایی و ۲۵۰ تن گاز‌ها و خوراک‌ها به ثبت رسید
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: