تعداد بازدید : ۳۹۲۰
کد خبر : ۲۰۰۲۳۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
استقبال سهامداران از سهم‌های هلدینگ‌هایی مانند شستا و تامین‌اجتماعی را نمی‌توان بی‌پاسخ گذاشت و نباید کاسته‌شدن میزان نقدینگی و عرضه حقوقی‌ها را از بعد منفی دید.
 
نمی‌توان به تقاضای سهامداران پاسخ منفی داد
 
 
وحید حسن‌پور دبیر، مدیرعامل کارگزاری صبا تامین در رابطه با موضوع تجدید ارزیابی دارایی در حوزه بانکی‌ها به بورس‌نیوز گفت: تجدید ارزیابی را می‌توان محدودیتی از سوی بانک مرکزی بابت افزایش‌سرمایه از محل دارایی‌های ثابت توسط شرکت‌های بانکی نام برد. 

وی ادامه داد: با چنین اقدامات و بخشنامه‌های یک‌شبه‌ای که بسیاری از سهامداران روی آن حساب بازکرده‌اند، نباید خوشبین بود اما؛ به نظر می‌رسد سایر صنایع در جهت "اصلاح ساختار" و "معافیت مالی" نسبت به انجام این امر مشتاق بوده و به مراتب بازارسرمایه نیز از آن استقبال خواهد کرد.

این کارشناس بازارسرمایه در خصوص استقبال مردم از خرید سهم‌هایی مانند زیرمجموعه‌های شستا و تامین اجتماعی عنوان کرد: تقاضا برای خرید سهم این شرکت‌ها بالا بود؛ در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ در مقاطعی شدیدا طرف تقاضا بر عرضه قالب شد و بسیاری از حقوقی‌ها نیز در همین زمان به عرضه سهام خود پرداختند پس نباید به بعد منفی این موضوع دامن زد. 

مدیرعامل کارگزاری صبا تامین در رابطه با حفظ نقدینگی وارد شده به بازارسرمایه گفت: در "بورس" باید تناسب ریسک و بازده در نظر گرفته شود و زمانی که تناسب بازار به هم می‌ریزد تمامی سرمایه‌گذاران اعم از حقوقی‌ها (با دید بلند مدت) و حقیقی‌ها (با دید کوتاه مدت) به مقایسه پرداخته و تصمیم می‌گیرند.

وی به اتفاقات تلخ بازار اشاره داشت و افزود: در مقاطعی زمانی، چون تجربه سال‌های ۹۷، ۹۲ و ۹۴ شاهد ورود نقدینگی زیادی در بازار بودیم که به واسطه حجوم پول و رسیدن قیمت‌ها به قیمت‌های غیربازار یا تعادلی باعث شده گروهی تصمیم به خروج بگیرند چرا که ریسک سیستماتیک در بازار‌های رقیب جذابیت ایجاد کرده است.

حسن پور وقوع این اتفاقات در مقاطع مختلف را امری طبیعی و معمول عنوان و اضافه کرد: اینکه درجا زدن برخی سهم‌ها را تنها به خاطر عرضه کننده‌ها و خروج نقدینگی بدانیم امری درست نیست چرا که باید تمامی شرایط در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: تنها بحث عرضه و تقاضا روی یک سهم مطرح نیست، عواملی، چون خود "سهم"، "صورت‌های مالی شرکت ها"، "شرایط کلی اقتصاد" و "تغییر شرایط بازار‌های رقیب" را نیز باید به عوامل دیگر اضافه کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: