تعداد بازدید : ۲۱۳۱
کد خبر : ۲۰۰۳۳۲
رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس گفت:
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس،گفت: با توجه به مشکلات مالی این شرکت‌ها و گران بودن قیمت سوخت، دولت باید به این شرکت‌ها در قالب یارانه کمک مالی کند.

لزوم ورود دولت به وضعیت شرکت‌های کشتیرانی


به گزارش بورس نیوز، حسین هاشمی تختی‌نژاد درباره مشکلات فعلی شرکت‌های کشتیرانی، اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل این شرکت‌ها تأمین سوخت موردنیاز کشتی‌ها بوده که متأسفانه در چند ماه اخیر شرکت‌های مذکور در تأمین سوخت مورد نیاز خود با مشکلات بسیاری مواجه شده اند.


نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در خانه ملت افزود: تاکنون چندبار شرکت‌های کشتیرانی نگرانی خود را نسبت به مشکلات مالی خود و تأمین نشدن سوخت موردنیاز گفته اند و ما این موضوع را بار‌ها پیگیری کرده‌ایم.

وی ادامه داد: شرکت‌های کشتیرانی اعلام کرده‌اند که با توجه به بالا بودن نرخ سوخت، در آینده‌ای نزدیک دیگر نمی‌توانند فعالیت خود را دامه دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: از سوی دیگر شرکت‌های کشتیرانی به دلیل گران بودن نرخ سوخت نتوانستند که قیمت تعرفه‌های حمل و نقل را افزایش دهند و عملا سود چندانی به دست نمی‌آورند. در واقع فعالیت آن‌ها توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

هاشمی تختی نژاد تصریح کرد: در وضعیت فعلی به دلیل بالا بودن هزینه ها، شرکت‌های کشتیرانی تنها با بخشی از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند بسیاری از کشتی‌ها و شناور این شرکت‌ها بلا استفاده مانده‌اند.

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم ورود دولت به وضعیت شرکت‌های کشتیرانی تأکید کرد و گفت: با توجه به مشکلات مالی این شرکت‌ها و گران بودن قیمت سوخت، دولت باید به این شرکت‌ها در قالب یارانه کمک مالی کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: