تعداد بازدید : ۲۱۰۶
کد خبر : ۲۰۰۳۴۵
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس:
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری دارد. برابری حقوق، مدرک و تجربه (برابری افقی و عمومی)، تامین اجتماعی، حق اظهارنظر و رعایت جایگاه و منزلت شغلی، 4 پایه کار شایسته محسوب می شوند که اگر تمامی این موارد رعایت و اجرا شود رضایت نیروی انسانی را در پی دارد که این موضوع باعث تولید خدمت و کالای ناب می‌شود.

نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری دارد

به گزارش بورس نیوز، هادی قوامی درخصوص موانع اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق را می توان این طور تعریف کرد که برابری افقی و عمودی انجام شود. در واقع یک فرد با مدرک کارشناسی و سنوات مشخص در هر سازمان با فرد دیگری با همین شرایط در سازمان دیگر بازنشسته شده است، شرایط مساوی داشته باشد.

نماینده مردم اسفراین در خانه ملت افزود:علاوه بر مشکلات در زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در حال حاضر تفاوت بسیاری نیز میان حقوق نیروهای شرکتی و قراردادی وجود دارد و حتی در برخی از سازمان‌ها نیروها با سابقه کمتر حقوق چندین برابری از افراد با سابقه دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری دارد. برابری حقوق، مدرک و تجربه (برابری افقی و عمومی)، تامین اجتماعی، حق اظهارنظر و رعایت جایگاه و منزلت شغلی، 4 پایه کار شایسته محسوب می شوند که اگر تمامی این موارد رعایت و اجرا شود رضایت نیروی انسانی را در پی دارد که این موضوع باعث تولید خدمت و کالای ناب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم بین کرد: خارجی‌ها و داخلی‌ها از تولید خدمت و کالا ایرانی بیزار هستند زیرا کار به صورت شایسته صورت نمی‌گیرد. به‌عنوان مثال مردم خودروی صفر را خریداری می‌کنند اما در همان ابتدا یک قطعه آن خراب می‌شود زیرا نیروها به دلیل تاثیرات تبعیض، کار شایسته تحویل نمی‌دهند و با خود می‌گوید چرا من با مدرک و سابقه بالاتر از همکار خود با درجه کمتر حقوق کمتری دریافت می‌کنم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: مجلس هر سال بودجه‌ای را برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و عبور از این مشکلات در نظر می‌گیرد تا حجم اعتراض نیروها کاسته شود و به‌ یقین به اعتراضات مردم پاسخ خواهیم داد هر چند یک دست صدا ندارد و به تنهایی نمی‌تواند جوابگو بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: