تعداد بازدید : ۲۱۴۷
کد خبر : ۲۰۰۳۴۵
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس:
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۶
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری دارد. برابری حقوق، مدرک و تجربه (برابری افقی و عمومی)، تامین اجتماعی، حق اظهارنظر و رعایت جایگاه و منزلت شغلی، 4 پایه کار شایسته محسوب می شوند که اگر تمامی این موارد رعایت و اجرا شود رضایت نیروی انسانی را در پی دارد که این موضوع باعث تولید خدمت و کالای ناب می‌شود.

نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری دارد

به گزارش بورس نیوز، هادی قوامی درخصوص موانع اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، اظهار کرد: همسان‌سازی حقوق را می توان این طور تعریف کرد که برابری افقی و عمودی انجام شود. در واقع یک فرد با مدرک کارشناسی و سنوات مشخص در هر سازمان با فرد دیگری با همین شرایط در سازمان دیگر بازنشسته شده است، شرایط مساوی داشته باشد.

نماینده مردم اسفراین در خانه ملت افزود:علاوه بر مشکلات در زمینه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در حال حاضر تفاوت بسیاری نیز میان حقوق نیروهای شرکتی و قراردادی وجود دارد و حتی در برخی از سازمان‌ها نیروها با سابقه کمتر حقوق چندین برابری از افراد با سابقه دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: نظام پرداخت در ایران ایرادات بسیاری دارد. برابری حقوق، مدرک و تجربه (برابری افقی و عمومی)، تامین اجتماعی، حق اظهارنظر و رعایت جایگاه و منزلت شغلی، 4 پایه کار شایسته محسوب می شوند که اگر تمامی این موارد رعایت و اجرا شود رضایت نیروی انسانی را در پی دارد که این موضوع باعث تولید خدمت و کالای ناب می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم بین کرد: خارجی‌ها و داخلی‌ها از تولید خدمت و کالا ایرانی بیزار هستند زیرا کار به صورت شایسته صورت نمی‌گیرد. به‌عنوان مثال مردم خودروی صفر را خریداری می‌کنند اما در همان ابتدا یک قطعه آن خراب می‌شود زیرا نیروها به دلیل تاثیرات تبعیض، کار شایسته تحویل نمی‌دهند و با خود می‌گوید چرا من با مدرک و سابقه بالاتر از همکار خود با درجه کمتر حقوق کمتری دریافت می‌کنم.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس گفت: مجلس هر سال بودجه‌ای را برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و عبور از این مشکلات در نظر می‌گیرد تا حجم اعتراض نیروها کاسته شود و به‌ یقین به اعتراضات مردم پاسخ خواهیم داد هر چند یک دست صدا ندارد و به تنهایی نمی‌تواند جوابگو بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: