تعداد بازدید : ۵۶۹
کد خبر : ۲۰۰۵۸۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد قیمت‌ها افزایش پیدا کنند. ما در ابتدای این اقدام از خودمان شروع کردیم و مجوز افزایش قیمت دستگاه‌های دولتی را لغو کردیم ضمن اینکه در وضعیت موجود دستگاه‌های دولتی حتی نباید تقاضای افزایش قیمت داشته باشند و اگر هم تقاضا باشد تنظیم بازار آن را نمی‌پذیرد.

به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد قیمت‌ها افزایش پیدا کنند

به گزارش بورس نیوز، رضا رحمانی درباره مدیریت جدید مصرف سوخت اظهار کرد: با وجود اینکه ذخیره خوبی از کالا‌ها داریم، اما در کنار تمهیدات اولیه از تولید تا مصرف، حضور خود اصناف در نظارت‌ها لازم است، زیرا امروز هرگونه گرانفروشی و سوءاستفاده، ظلم در حق مردم بوده بنابراین برخورد‌ها باید با متخلفان در محل و در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

وی افزود: برخورد‌ها با متخلفان و گرانفروشان در بازار باید جدی باشد و متخلفان بدانند با تخلفات، مماشات نخواهیم کرد.
وزیر صمت ادامه داد: با همتی که در اصناف مشاهده کردم ان شاء الله تخلفات کاهش و برخورد‌های کمتری را داشته باشیم، اما با آن بخش اصناف که مراعات نمی‌کنند انتظار ما از اتحادیه‌ها و اصناف این است که به گونه‌ای برخورد کنند تا تخلف دیگر تکرار نشود.

رحمانی خاطرنشان کرد: وقتی ذخایر کالایی کامل است و تاثیر قیمت بنزین بر کالا‌ها ناچیز است دلیلی بر افزایش قیمت آن نداریم؛ بنابراین باید با موضوع هیجانی این مساله مقابله کنیم.

وی بیان کرد: مسئولان مربوطه از جمله سازمان تعزیرات حکومتی قول داده‌اند که پرونده‌های تخلف را خارج از نوبت بررسی کنند و با بحثی که با سازمان تعزیرات داشتیم قرار شد اسامی متخلفان از طریق بنر و تابلو نوشته‌ها اطلاع‌رسانی شود و مردم ببینند که چه کسانی تخلف کردند.

وزیر صنعت تصریح کرد: به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد قیمت‌ها افزایش پیدا کنند. ما در ابتدای این اقدام از خودمان شروع کردیم و مجوز افزایش قیمت دستگاه‌های دولتی را لغو کردیم ضمن اینکه در وضعیت موجود دستگاه‌های دولتی حتی نباید تقاضای افزایش قیمت داشته باشند و اگر هم تقاضا باشد تنظیم بازار آن را نمی‌پذیرد.

رحمانی گفت: اگر قیمت بنزین اصلاح شد به این معنی نیست که قیمت کالا‌ها گران شود؛ بنابراین به علت مسائل روانی و جوسازی‌ها نباید اجازه دهیم قیمت‌ها بالا برود.

وزیر صمت تاکید کرد: اصناف و اتحادیه‌ها در این باره باید مراقبت بیشتری کنند و امروز فرصتی است که به مردم بیشتر خدمت کنیم؛ بنابراین باید همه ما از اتحادیه‌ها و اصناف از منافع و سود خود بگذریم تا هیچ گونه افزایش قیمتی رخ ندهد البته آنچه که کارشناسان گزارش دادند با مدیریت جدید مصرف سوخت هیچ گونه افزایش قیمتی ایجاد نخواهد شد ضمن اینکه گزارشی که تاکنون مسئولان اصناف داده اند مثبت بوده و نشان می‌دهد هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: