تعداد بازدید : ۹۱۸
کد خبر : ۲۰۱۶۵۴
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
سهام عدالت و ارزندگی شرکت‌هایی که در لیست این سهام قرار دارند امری مشخص است اما؛ طی سال‌های اخیر ساز و کار آن برای هیچ کس هویدا نشده به طوریکه نمی‌توان ارزیابی مشخصی برای تحلیل این سهام اجرا کرد.
 
 
مهدی حیدرزاده، مدیرعامل کارگزاری مدبر آسیا در خصوص سهام عدالت و ارزندگی شرکت‌هایی که در لیست این سهام قرار دارند به بورس نیوز گفت: "سهام عدالت" سهامی ارزنده و مناسب بوده اما؛ سازوکار آن تقریبا برای هیچکس هویدا نشده و دستورالعملی مشخص برای آن که بتوان تحلیلی برآن داشت وجود ندارد.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به عدم واگذاری این سهام توسط دولت عنوان کرد: موضوع مهم نداشتن سازوکار مناسب است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود دولت صندوق را در اختیار مردم قرار داده و صندوقی بزرگ با عنوان "صندوق سرمایه گذاری مشترک سهام" ایجاد کند یا به تعداد استان‌ها این صندوق ایجاد، واحد آن‌ها خرید و فروش شده و دیگر وارد بورس اوراق بهادار نمی‌شوند.

مدیرعامل کارگزاری مدبرآسیا در خصوص سودسازی این سهام اظهار داشت: وقتی شخصی دارای سهام عدالت است، به دلیل مناسب بودن پرتفو صندوق‌های این سهام، اهالی بازار اقدام به خرید آن نموده و اتفاقات خوبی در بازار رقم خواهد خورد.

وی ادامه داد: با این اتفاق بخشی از سهام که تقریبا بلوکه شده، در جریان و چرخه فروش و بازی بازارقرار گرفته، حجم معاملات افزایش یافته و بازار گسترش می‌یابد.

حیدرزاده در پایان عنوان کرد: حتی اگر صندوق‌ها تمایل به انجام هیچ فعالیتی نداشته و اقدام به صادر یا ابطال یونیت کنند، بازهم بیکار نبوده و فعال هستند و امید می‌رود که بازار حرکت طبیعی خود را حفظ کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.