تعداد بازدید : ۱۲۲۹
کد خبر : ۲۰۲۱۶۰
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌ونیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به شایعاتی در خصوص یک حذف محصول از ویترین بورسی‌ها تا پرتقال‌فروشی ناشی که بلندگوی خود را فروخت.

ویترین را نشکنید!

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها خبر آورده از پیش‌نویسی که شاید یکی از بورس‌ها و حتی اقتصاد کشور از فروش یک نوع طلا، آنهم آن طلایی که دربه‌در برایش دنبال مشتری هستیم، محروم شود چرا، چون مشتری نیست؛ آقای بودجه، حفظ کت‌وشلوار و ویترین اقتصادی را فراموش نکنید.

مگر برای مابقی از همان ابتدا مشتری خوابیده بود که برای سوگلی وزارت طالقانی هم مشتری باشد، نم‌نم این بازار را می‌توان ساخت و تحریم‌ها را دور زد؛ تدبیر کجایی که یادت بخیر.

مرزی بین جرم و تخلف

حال از وزارت طالقانی دور نشویم که صدایی شیوا درآمده که تخلفات تایید شد! گویا گفته شده که پرونده تنها تخلف بوده و جرمی از آن درنیامده و بررسی‌ها به این نتیجه رسیده‌  که تخلف در بحث بانکرینگ رخ داده که ناشی از عدم رعایت قانون بوده است؛ حالا اگر عدم رعایت قانون "جرم" نیست که در حیطه دانش ما نیست.

هدیه ۳میلیون تومانی!

سخنگو به نقل از قول یکی از نمایندگان مجلس، گفته که این سازمان پاراگراف دومی، با کمیسیون برنامه و بودجه نشستی داشته که در انتها به نمایندگان هدیه‌ای اعطا کرده با کارمزد ۳میلیون تومان بُن خرید!!! 

اینکه چرا یک نهاد نظارتی باید به نمایندگان هدیه دهد، خدا داند.

پرتقال‌فروش ناشی

بی‌شک گروه خودرویی و قطعه‌سازی یکی از زیان‌ده‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین گروه‌های فعال در بازار بورس بوده، به طوری که شناسایی زیان‌هایی چند هزار میلیارد تومانی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده خودروسازی و انتشار صورت‌های مالی مبهم شرکت‌های قطعه ساز از جمله موارد ادامه دار بازار سرمایه محسوب می‌شود.

حالا یکی از این قطعه‌سازها بخاطر آنکه سود بسازد، مواداولیه خود را می‌فروشد، رئیس صنف پرتقال‌فروش‌ها از این حرکت، فقط جیغ می‌کشد و خودش را پرتقال می‌خواند.

ملاصدرا به دنبال لوله‌کش

در حالی که بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده حتی دادگاه تجدیدنظر هم رای به ورشکستگی شرکتی را داده و این روزها در کدال، رفت‌وآمد و شفاف‌سازی بین "ونوین" و "وپترو" بیشتر از هر گزارش مثبتی در ذوق می‌زند، همچنان شاهد معاملات این نماد در بازار پایه فرابورس هستیم.

حال اینکه چرا سهام شرکتی که در مسیر تصفیه بوده و زیان‌انباشته‌ای در ۹۹۰میلیارد ریالی را یدک می‌کشد همچنان در بازار سهام کشور معامله می‌شود، سوالی است که شاید پاسخش را می‌بایست از مدیران شرکت فرابورس، سازمان بورس و ... پرسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: