تعداد بازدید : ۱۰۳۳
کد خبر : ۲۰۲۴۶۶
مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
میانگین نرخ دلار نیمایی در سال جاری ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان بوده و اگر این نرخ حتی ۱۰ درصد افزایش یابد، قطعا سودآوری شرکت های صادرات محور بورسی افزایش خواهد داشت.

بهار در خزان بورس

به گزارش بورس نیوز بازار سرمایه هفته سوم آذرماه را با رشد بنیادی ها آغاز کرد. در روزهای قبل کارشناسان بازار سرمایه در مورد پتانسیل‌های سهم های بنیادی و با P/E پایین، بسیار صحبت کرده بودند و در شرایطی که بیم و ناامیدی، مجال انتظار صعود به سهم های بازار سرمایه نمی داد، بازار روند صعودی دیگری استارت زد و فروشندگان عجول روزهای قبل، امروز در صف خرید جای گرفتند.

با این شرایط، توجه به نظرات کارشناسان بازار سرمایه بیش از پیش اهمیت دارد و انتظار می رود سهامداران با تعریف استراتژی سرمایه گذاری خود از رفتارهای هیجانی و شتابزده بپرهیزند.

سعید ذوالفقاری مدیرعامل کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان در گفتگو با بورس نیوز در خصوص پیش بینی وضعیت آتی بازار سرمایه بیان کرد: روند صعودی بازار سرمایه تداوم داشته و شاخص کل از سقف ۳۳۰ هزار واحد عبور خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به افزایش نرخ ارز، به نظر می رسد بازار سرمایه ریزش نخواهد داشت و از اینجا به بعد، سهم های گروه فلزات و پتروشیمی و سنگ آهنی و... که در ماه های قبل رشد کمتری داشته، رشد خواهند کرد. افزایش نرخ ارز اثر مثبت با اهمیتی بر بازار سرمایه خواهد داشت. عمده شرکت های بزرگ بازار سرمایه، محصولات خود را در بورس کالا و با نرخ ارز نیمایی به فروش می رسانند و افزایش نرخ ارز، درآمد این شرکت ها را افزایش خواهد داد. میانگین نرخ دلار نیمایی در سال جاری ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان بوده و اگر این نرخ حتی ۱۰ درصد افزایش یابد، قطعا سودآوری شرکت های صادرات محور بورسی افزایش خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با پیش بینی نرخ ارز تا پایان سال گفت: به نظر می رسد نرخ دلار نیمایی، تا پایان سال در محدوده ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان باشد. اما این نرخ یعنی انتظار افت نرخ ارز نمی رود و ضمنا دلار نیمایی سال آینده، بیش از این میزان خواهد بود. روند نرخ ارز را فرصتی پیش روی بازار سرمایه کشور ارزیابی می کنم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.