تعداد بازدید : ۵۹۲
کد خبر : ۲۰۲۵۰۴
مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
تصمیم دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی، آن هم در شرایط اقتصادی حال حاضر جامعه نشانگر یک تورم قابل توجه خواهد بود که تاکنون تجربه نشده است.
 
رکود تورمی، به ضرر داخل و نفع صادراتی‌ها
 
 
حمید مرتضی کوشکی، مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص تاثیر افزایش نرخ دلار و تصویب بودجه ۹۹ بر حوزه پتروشیمی گفت: رکود تورمی شامل دو بخش رکود و تورم بوده و رکود بر صنایع داخلی اثری منفی خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر صنایع صادراتی (که پتروشیمی هم جزوی از آن است) با توجه به فروش‌های صادراتی و عدم تاثیر قابل توجه تحریم‌ها بر فروش مقداری، می‌توان ادعا کرد که قیمت دلار و افزایش آن بر پتروشیمی‌ها اثری مثبت خواهد داشته و این شرکت‌های صادراتی همچنان به صادرات می‌پردازند، البته اگر فقط و فقط فاکتور دلار را لحاظ کنیم.
 
رکود تورمی، به ضرر داخل و نفع صادراتی‌ها

این کارشناس بازار سرمایه رشد دلار را همچنان ادامه دار پیش بینی کرد و گفت: در رشد‌های بعدی این امر قابل توجه خواهد بود، چرا که دولت نیز تصمیم دارد نرخ دلار پایه تمام محاسبات خود را افزایش دهد.

وی افزود: دلیلی برای کاهش نرخ دلار وجود ندارد چرا که ثبات و کاهش قیمت آن تاکنون نیز به خاطر تقویت اقتصاد نبوده است. 

مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در پایان به پتانسیل‌های مناسب جهت اداره اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: در بحث "حذف معافیت‌های مالیاتی"، "فرار مالیاتی" که باید از آن جلوگیری شود و "هدر رفت بسیاری از منابع" در کشور، جزو راه‌هایی است که از طریق این‌ها می‌توان حداقل دو سال ثبات اقتصادی را در کشور تجربه کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: