تعداد بازدید : ۸۲۴
کد خبر : ۲۰۲۵۰۴
مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
تصمیم دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی، آن هم در شرایط اقتصادی حال حاضر جامعه نشانگر یک تورم قابل توجه خواهد بود که تاکنون تجربه نشده است.
 
رکود تورمی، به ضرر داخل و نفع صادراتی‌ها
 
 
حمید مرتضی کوشکی، مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص تاثیر افزایش نرخ دلار و تصویب بودجه ۹۹ بر حوزه پتروشیمی گفت: رکود تورمی شامل دو بخش رکود و تورم بوده و رکود بر صنایع داخلی اثری منفی خواهد داشت.

وی ادامه داد: بر صنایع صادراتی (که پتروشیمی هم جزوی از آن است) با توجه به فروش‌های صادراتی و عدم تاثیر قابل توجه تحریم‌ها بر فروش مقداری، می‌توان ادعا کرد که قیمت دلار و افزایش آن بر پتروشیمی‌ها اثری مثبت خواهد داشته و این شرکت‌های صادراتی همچنان به صادرات می‌پردازند، البته اگر فقط و فقط فاکتور دلار را لحاظ کنیم.
 
رکود تورمی، به ضرر داخل و نفع صادراتی‌ها

این کارشناس بازار سرمایه رشد دلار را همچنان ادامه دار پیش بینی کرد و گفت: در رشد‌های بعدی این امر قابل توجه خواهد بود، چرا که دولت نیز تصمیم دارد نرخ دلار پایه تمام محاسبات خود را افزایش دهد.

وی افزود: دلیلی برای کاهش نرخ دلار وجود ندارد چرا که ثبات و کاهش قیمت آن تاکنون نیز به خاطر تقویت اقتصاد نبوده است. 

مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در پایان به پتانسیل‌های مناسب جهت اداره اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: در بحث "حذف معافیت‌های مالیاتی"، "فرار مالیاتی" که باید از آن جلوگیری شود و "هدر رفت بسیاری از منابع" در کشور، جزو راه‌هایی است که از طریق این‌ها می‌توان حداقل دو سال ثبات اقتصادی را در کشور تجربه کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: