تعداد بازدید : ۷۹۲
کد خبر : ۲۰۲۵۲۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
وابستگی شاخص به قیمت دلار امری واضح بوده که طی چند روزاخیر با افزایش ۲۰درصدی قیمت دلار شاخص نیز رشد داشته است.

حمیدرضا طریقی، مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: شاخص در تقلید دلار حرکت می‌کند، دلار با رشدی ۲۰درصدی عاملی برای رشد سریع شاخص بود.


وی با اشاره به بودجه ۹۹ افزود: هفته گذشته با شایعات موجود به نظر می‌رسید "مالیات" و "نرخ حامل‌های انرژی" تغییر زیاد داشته باشد اما؛ نسبت به بودجه نگرانی وجود ندارد و از طرف دیگر بازار سرمایه به دلار وابسته بوده و با افزایش این ارز، طبیعتا شاخص‌ها نیز روند صعودی را در پیش می‌گیرند.

این کارشناس بازار سرمایه گزارش‌ها و عملکرد شرکت‌ها را طی سه ماه گذشته خوب ارزیابی کرد و گفت: به نظر می‌رسد روز‌های خوبی در انتظار بازار باشد.

وی همچنین با اشاره به پایان فصل تجدید ارزیابی‌ها عنوان کرد: تا اواخر اسفند شرکت‌ها قادر به استفاده از دستورالعمل بوده و شرایط سال بعد مشخص نیست.

طریقی افزود: در خصوص "خودرو" و "سایپا" موضوع تجدید ارزیابی زیاد به گوش می‌رسد و هر دو شرکت در مرحله پیش روی این امر قرار دارند.


مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام به تجدید ارزیابی دیگر گروه ها، چون سیمان و غذایی اشاره داشت و گفت: سرمایه گذاران به این نتیجه رسیده اند که در نهایت شرکت‌ها برای استفاده از معافیت‌ها مجبور به انجام تجدید ارزیابی هستند و تمام عوامل دست به دست هم داده تا اقبال بازار بالاتر برود.

طریقی همچنین در رابطه با "تنش‌های تجاری" مابین چین و آمریکا اظهار داشت: به نظر می‌رسد این تنش‌ها در حال برطرف شدن هستند که این اتفاق تاثیر بسیاری بر کامودیتی‌ها و قیمت‌های جهانی خواهد داشت.

وی ادامه داد: "مس" و "فولاد" و سهم‌های شاخص ساز نیز از رشد قیمت خوبی برخوردار خواهند شد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان افزایش دلار را تا مرز ۱۴ هزار تومان پیش بینی کرد و افزود: به نظر می‌رسد قبل از انتخابات نیز با کاهش دلار مواجه باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: