تعداد بازدید : ۱۴۰۹
کد خبر : ۲۰۳۱۲۸
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز:
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
این روز‌های بازار سرمایه با دو ابهام "بودجه" و "نرخ ارز" سپری می‌شود.
 
نشانه‌ای از کاهش دلار به چشم نمی‌خورد
 
 
محمد مشاری، مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در ارزیابی بازار جاری به بورس نیوز گفت: از ابتدا شاهد روند مثبت بازار بودیم اما، در ادامه حجم عرضه‌ها افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در دو روز گذشته شاهد رشد شارپی بورس بودیم. این روز‌های بازار سرمایه با دو ابهام "بودجه" و "نرخ ارز" سپری می‌شود و سرمایه گذاران با توجه به نرخ‌های مختلفی که به گوش می‌رسد در تردید به سر می‌برند. 

این کارشناس بازار سرمایه در بررسی سهم‌های ارزنده این روز‌های بورس عنوان کرد: کماکان گروه‌های دارویی می‌توانند پیشرو بازار باشند. 

وی همچنین افزود: طی روز‌های آتی و با توجه به بهبود شرایط جهانی اقتصاد و کاهش تنش جنگ تجاری مابین چین و آمریکا، بنابراین گروه‌های معدنی و فلزی نیز می‌توانند رشد‌های خوبی را تجربه کنند. 

مشاری در خصوص ادامه روند افزایشی نرخ دلار گفت: صعود دلار همچنان ادامه دارد و هیچ نشانه‌ای مبنی بر تغییر روند افزایشی و تغییر به کاهشی شدن این نرخ مشاهده نمی‌شود.
 
وی ادامه داد: افت و خیز‌های دیده شده در قیمت دلار نیز در این روند تغییری ایجاد نکرده و کماکان نرخ ارز، حداقل تا پایان سال جاری صعودی پیش بینی می‌شود. 

این کارشناس بازار سرمایه با ذکر اینکه نمی‌توان سقفی برای قیمت دلار در نظر گرفت اظهار داشت: فعالان بازار ارز و طلا  قیمت ۱۷ الی ۱۸ هزار تومان را برای دلار تا پایان سال پیش بینی می کنند.
 
لازم به ذکر است، حرکت شارپی یا «spike» مجموعه‌ای از حرکت‌های صعودی یا نزولی قیمت در بازار است که با مقیاسی تقریبا بزرگ و در یک بازه زمانی کوتاه صورت می‌گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: