تعداد بازدید : ۱۸۲۱
کد خبر : ۲۰۳۱۵۹
در گفتگو با بورس نیوز تاکید شد:
۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷
ریکال دارو در سال ۹۸ اتفاق افتاده و این شرکت احتمالا در سال ۹۷ بابت تولید و فروش این داروها سود شناسایی کرده، باید دید تکلیف سود سهامداران چه خواهد شد.

ریکال دارو در «داسوه»/// تیتر و رو تیتر خوب نشد

به گزارش بورس نیوز، موضوع ریکال داروهای شرکت داروسازی اسوه چند وقتی است که حاشیه ساز شده و شفاف سازی روز گذشته این شرکت به نگرانی های مصرف کنندگان این چند قلم دارو و نیز سهامداران شرکت دامن زد.

محمد حسین قربانی نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این رابطه به بورس نیوز گفت: به هر حال ریکال و جمع آوری دارو از بازار به دلایل مختلف ممکن بوده که اتفاق بیفتد ولی با شفاف‌سازی شرکت اسوه در مورد ریکال داروها این شائبه ایجاد می‌شود که شاید داروها به لحاظ کیفی مشکل داشته است.

وی ادامه داد: این مشکلات، مربوط به مباحث فنی بوده و لازم است که سازمان غذا و دارو نظارت بیشتری بر مجوزهای تولید داشته باشد و تولید داروهای این چنینی از استاندارد کیفی بالایی برخوردار باشد و کارخانجات تولیدی بر اساس آیین نامه های تولید کالاهای سلامت محور از جمله دارو، استاندارد لازم را داشته باشند.

ریکال دارو در «داسوه»/// تیتر و رو تیتر خوب نشد

وی اضافه کرد: چنانچه ثابت شود این داروها که در خط تولید قرار گرفته و بعد هم از طریق داروخانه ها به بازار مصرف عرضه شده، به هر دلیلی دچار مشکل بوده و برای مصرف کننده عوارض در پی داشته اند، شرکت مذکور باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: حتی اگر مواد اولیه مورد نیاز یک قلم دارو به سبب تحریم ها قابل دسترس نباشد، شرکت های دارویی حق ندارند یک داروی غیر کیفی و غیر موثر تولید کنند و مشکل کیفی داروها، هیچ توجیهی ندارد.

محمود نجفی عرب رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران در گفتگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: موضوع ریکال دارو، اتفاق عجیبی نیست! و طبیعی است که گاهی دارویی ریکال شود و حتی FDA آمریکا هم ممکن است گاهی دستور جمع آوری یک دارو را از بازار صادر کند. چرا که به هر حال بعضی مواقع دارویی به سبب شرایط تولید یا نگهداری یا... با مشکلی مواجه می شود که باید از بازار جمع آوری گردد.

ریکال دارو در «داسوه»/// تیتر و رو تیتر خوب نشد

وی افزود: در مورد ریکال داروهای شرکت اسوه باید مدیریت این شرکت و یا مسوولان وزارت بهداشت توضیح دهند. می بایست شفاف سازی در این زمینه انجام می شد؛ چرا که عدم شفاف سازی کافی، به شایعات دامن خواهد زد. اما تا آنجاکه اطلاع دارم، ریکال داروهای مذکور برای مصرف کنندگان دارو چندان نگران کننده نیست. اما از آنجا که ریکال دارو در سال ۹۸ اتفاق افتاده و این شرکت احتمالا در سال ۹۷ بابت تولید و فروش این داروها سود شناسایی کرده، باید دید تکلیف سود سهامداران چه خواهد شد.

حسن وند
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
مدیر عامل با 35 سال سن
فقط با پارتی شد مدیر عامل
اسوه کارکنان باسواد اخراج و 50 فامیل رادمنش استخدام شدند
قرارداد کارکنان 15 روزه شده
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
اوضاع در داروسازی اسوه آشفته است
تعدیل نیرو گسترده ،فساد باند مدیرانی مانند میرزایی و رادمنش صدای کارکنان را درآورده است
درگیری روزانه و تنش امیر عادی در این شرکت شده است
قرارداد کارکنان 1229 است ولی از الان به 83 نفر گفته اند که بعد از عید دیگر قراردادتان تمدید نمی شود
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
بحران دوم این شرکت که دست مدیر عامل با پارتی جوان رقم خورده است تهیه لیست اخراج گسترده جهت قطع همکاری با کارکنان بعد از تاریخ 981229 است
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
تیم مدیریتی مثل خوره به جان این شرکت با سابقه افتاده
اخراج کارکنان گسترده نفس این شرکت را گرفته
مدیری عاملی جوان بنام رادمنش با وعده بهتر شدن اوضاع اومد ولی دارد تیه به ریشه این شرکت می زند
چنانچه اخراجها ادامه یابد ما کارکنام چاره ای جز تحصن نداریم
شایسته
United Kingdom
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
من موندم این مدیر عامل اسوه رادمنش و تیمش میرزایی چه پارتی گردن کلفتی. پشتشونه که با این گند کاریها ووضعیت آشفته اسوه و اخراج گسترده کارکنان بازم سر کارند و کسی نمیتونه این آدمهای نالایق را بیرون کند
استاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۱
این میرزایی که سمت پایین تری نسبت به مدیرعامل شرکت اسوه (رادمنش) دارد با اعمال نفوذ در همه کارهای شرکت شده همه کاره شرکت و مدیرعامل فقط نقش ماشین امضاءرا دارد و با اخراج افراد باکفایت و باسواد و باتجربه شرکت و جذب و استخدام اقوام وآشنایان خود که اصلا" سابقه درست و درمانی در اداره شرکت های دارویی ندارند باعث شده سود هرسهم شرکت در 6ماهه اول به39 ریال برسد خداوند به داد سهامداران شرکت برسد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: