تعداد بازدید : ۱۵۸۷
کد خبر : ۲۰۳۳۳۰
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
عموم بر این امر معتقدند که پس از افزایش قیمت دلار یک موج تورمی گریبان گیر اقتصاد خواهد شد. حال اکثر شرکت‌های داخل بورس دارایی‌هایی دارند که با موج تورم همراه خواهند شد و قیمت آن‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.

 

تکرار ۹۷ برای دلار، آری یا نه

محمد مشاری، مدیرعامل کارگزاری بانک صنعت و معدن در خصوص افزایش نرخ دلار و تاثیر آن بر بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: برخلاف تصور عموم، ابتدا "تورم" ایجاد و سپس ارزش پول ملی کم می‌شود.

وی ادامه داد: طی روز‌های اخیر شاهد "تورم" در اقتصاد کشور بودیم که با وجود تغییر نرخ حامل‌های انرژی، این انتظارات تورمی برای پایان سال نیز وجود دارد.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: در سال جدید نیز به دلیل تغییر نرخ برق و سایر حامل‌های انرژی، چون گازوئیل، نفت و گاز نرخ ارز صعودی پیش بینی می‌شود.

وی در خصوص تاثیر افزایش نرخ ارز بر حوزه پتروشیمی اظهار داشت: اگر نرخ ارز افزایش یابد شرکت‌های پتروشیمی از این امر منتفع خواهند شد اما؛ به دلیل وجود محدودیت‌های تحریمی بر شرکت‌های پالایشی و پتروشیمی، می‌توان گفت شرکت‌های فلزی و سنگ معدنی صادرات راحت تری داشته و می‌توانند با افزایش قیمت ارز منتفع شوند.

تکرار ۹۷ برای دلار، آری یا نه

به گزارش بورس نیوز، اتفاق رایج این روز‌های بازارسرمایه، ایجاد یک "موج تورمی نسبی" است؛ که برای شخصی که اقدام به سرمایه گذاری در بورس کرده تاثیری مثبت داشته و متاسفانه به ضرر اقتصاد ملی و مردم خواهد بود. 

حساسیت بالایی بر بحث دلار وجود دارد که در مقاطعی دولت نیز قادر به جلوگیری از افزایش آن نیست. از طرفی دیگر جلوگیری از رشد و سرکوب دلار نیز راهی اشتباه بوده که در گذشته امتحان خود را پس داده است.

امید می‌رود با کنترل و مدیریت بانک مرکزی، شرایط لجام گسیخته سال ۹۷ برای دلار تکرار نشود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: