تعداد بازدید : ۹۵۶
کد خبر : ۲۰۳۹۴۷
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد: 
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱
عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی گفت: همزمان با قطعی سراسری اینترنت شاهد ایجاد خسارت‌های زیادی به حوزه کسب و کار‌های مجازی بودیم که به نظر می‌رسد برخی قابل جبران نیز نباشد.
 
خبری از پرداخت خسارت توسط دولت نیست
 
 
رضا الفت نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی در خصوص قطعی اینترنت و خسارت‌های ایجاد شده از این امر به خبرنگار بورس نیوز گفت: این اتفاق بسیار سهمگین برای جامعه فعال در فضای مجازی بود.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات دو هفته بعد از قطعی سراسری اینترنت، اقدام به برگزاری جلساتی درجهت تخمین خسارات کردند اما؛ به نظر می‌رسد که با روش‌های فعلی این امر قابل احصاء نبوده و حتی امیدی برای جبران نیز وجود ندارد. 

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی به پرداخت خسارت توسط دولت اشاره داشت وگفت: تاکنون با این موضوع مواجه نشده‌ایم که دولت به عنوان خسارت پرداختی داشته باشد و این انتظار نیست وجود ندارد.

 وی افزود: تنها توقع این است که تکرار وجود نداشته باشد. رخداد مجدد این اتفاق موجی از ناامیدی را در کسب و کار‌ها به ارمغان خواهد آورد. 
 
 
خبری از پرداخت خسارت توسط دولت نیست

الفت نسب با اشاره به نقش حمایتی دولت، عنوان کرد: حفظ وضعیت پایدار را می‌توان نقش مهم دولت در این خصوص دانست.

وی تصریح کرد: کسب و کار‌های فعال در این زمینه، با اخذ مجوز و پرداخت مالیات و بیمه با هدف ایجاد شغل و درآمد مشغول بوده تا علاوه بر پیشرفت خود نقشی در پیشرفت کشور ایفا کنند. 

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کار‌های مجازی به صحبت‌های وزیر ارتباطات اشاره کرد و گفت: چند روز اخیر وزیر ارتباطات اعلام کرد که هنوز گزارش خسارت‌های حاصل از قطعی اینترنت آماده نبوده و به نظر نمی‌رسد که در سخنان وی خبری از پرداخت خسارات به چشم بخورد. 

الفت نسب در خصوص شکایت این صنف در جهت رسیدگی به مشکلات قطعی اینترنت اظهار داشت: شکایتی اتفاق نیفتاده اما؛ پیگیری‌ها و جلسات لازم صورت گرفته چرا که ممکن بود شکایت کردن به اکوسیستم آسیب برساند.

لازم به ذکر است این مصاحبه در زمانی صورت گرفت که مجددا خطوط اینترنت به مدت چند ساعت و به یکباره دچار قطعی شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: