تعداد بازدید : ۱۷۰۰
کد خبر : ۲۰۴۱۷۵
خوب‌ها و بد‌های هفته را بشناسید؛
۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
در هفته‌ای که گذشت رکوردشکنی‌های شاخص کل بیش از هر چیز مدیون سهم‌های بنیادی بود و ارزش معاملات در سطوح جالب توجهی قرار داشت. در این بین، "غنیلی" بخشی از زیان سنگین ۹ ماهه را جبران کرد و «دزهراوی» خود را در قعر جدول بازدهی دید.

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت، هر چند نوسان داشت اما؛ باز هم رکوردشکن ظاهر شد و در مجموع، طی یک هفته بازدهی ۲ درصدی را در کارنامه دی ماه خود به ثبت رساند. در مجموع، طی دوره یک ماهه ۱۱ درصد و نسبت به دی ماه سال گذشته ۸۷ درصد رشد داشته است.

در این هفته، ۶۴ درصد نماد‌ها در مجموع خود را در ناحیه سبز بازدهی قرار دادند و ۳۶ درصد نماد‌ها متحمل زیان شدند.

بر اساس این گزارش، نماد «غنیلی» که زیانده‌ترین سهم در ۹ ماهه اول سال بود، در هفته جاری بخش قابل توجهی از زیان خود را جبران کرد و سهامداران خود را با رشد ۴۹ درصدی خوشحال کرد. «چفیبر» با ثبت بازدهی ۳۸ درصدی دومین سهم پربازده هفته لقب گرفت و «وآذر» در جایگاه سوم ایستاد.

در آن سوی معاملات، سهامداران «دزهراوی» بیشترین ضرر را متحمل شدند و ۱۱ درصد از ارزش سرمایه خود را از دست دادند. «ثنوسا» نیز دقیقا به همین میزان افت قیمت داشت و در کنار «دزهراوی» قرار گرفت و در رده بعدی، سهم «برکت» زیانده‌ترین هفته بود.

در میان صنایع، گروه «چاپ» به همراه «محصولات کامپیوتری» ۱۷ درصد بر رقم شاخص خود طی هفته‌ای که سپری شد، افزودند و بهترین صنعت هفته نام گرفتند. شاخص صنعت «محصولات چوبی» نیز ۱۶ درصد رشد کرد و جزو بهترین‌ها بود.

به دلیل رشد خوب قیمت‌ها در هفته اول دی ماه، فقط ۱۲ صنعت با افت شاخص مواجه شدند که در صدر این فهرست، گروه «مخابرات» قرار دارد. گروه‌های «استخراج نفت گاز جز اکتشاف» و «خرده فروشی» در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

پیش بینی بازار هفته آینده

با توجه به این که جلسه هیئت دولت در خصوص معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها، دوشنبه هفته آینده برگزار می‌شود، خروج خبر خوش از پاستور می‌تواند محرک قوی برای رشد بیش از پیش بازار سرمایه باشد. علاوه بر این، بر عرصه بین المللی نیز تحولات مثبت در شرف وقوع هست که این نیز به همراه افزایش قیمت نفت و تا حدی نرخ دلار، اثرگذاری خوبی بر قیمت سهم‌ها دارد.

به طول کلی، انتظار می‌رود در هفته آینده نیز شاهد رکوردشکنی شاخص کل باشیم و کلیت بازار مسیر صعودی را در پیش گیرند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: