تعداد بازدید : ۶۸۲
کد خبر : ۲۰۴۵۷۲
با حفظ موقعیت سپرده ارزان جذب شد؛
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
در آذر ماه سال جاری تراز درآمدی «بانک صادرات» نسبت به ماه قبل از آن نشانه‌هایی از بهبود را نمایان کرد و با توجه به روند سال‌های گذشته، بوی بهبود به مشام می‌رسد.

استقبال گرم «وبصادر» از زمستان بانکی‌ها

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، «بانک صادرات» در آذر ماه یک هزار و ۲۵۱ میلیارد تومان از محل تسهیلات اعطایی درآمد شناسایی کرد که در مقایسه با آبان ماه، ۱۴۵ میلیارد تومان رشد نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، توانسته سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری را کنترل کند و در چند ماه اخیر در یک سطح مشخص قرار گرفته است. این سرفصل هزینه‌ای در نهمین ماه از سال تفاوتی با ماه قبل از آن ندارد و با افزایش بسیار اندک به رقم یک هزار و ۴۴۳ میلیارد ریال رسیده است.

استقبال گرم «وبصادر» از زمستان بانکی‌ها

اگر نگاهی کلی‌تر به تراز درآمدی "وبصادر" بیاندازیم متوجه بهبود عملیات بانکی در دوره‌های اخیر خوهیم شد.

استقبال گرم «وبصادر» از زمستان بانکی‌ها

همان‌طور که گفته شد تراز درآمدی «وبصادر» بهبود قابل توجهی داشته و از سوی دیگر، شاهد رکوردشکنی در جذب سپرده‌ها هستیم. در مدت سپری شده از سال جاری، این بانک با کنترل بهای تمام شده پول، موجب شد تا روند بهبود تراز درآمدی با شیب مناسبی ادامه یابد.

همان‌گونه که انتظار می‌رود گزارش عملکرد دوره ۶ ماهه «وبصادر» بهتر از گذشته بود و با توجه به تغییرات اخیر، احتمال می‌رود گزارش ۱۲ ماهه نیز در شرایط مطلوبی منتشر شود.

از همین رو، به نظر می‌رسد قیمت هر سهم «وبصادر» تا محدوده ۸۵ تومان رشد کند اما؛ برآورد می‌شود تا اوایل سال آینده، در نتیجه ارائه گزارش صورت‌های مالی مناسب و احتمالا افزایش سرمایه‌ای که نیمه اول سال ۹۹ اجرا خواهد شد، به قیمت‌هایی بیش از ۱۰۰ تومان افزایش یابد که در بازه زمانی ۶ ماهه بازدهی مناسبی ارزیابی می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: