تعداد بازدید : ۷۵۲
کد خبر : ۲۰۴۷۵۴
رشد ۲۹ درصد درآمد از کارتخوان‌های این شرکت؛
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
«سپ» در دوره ۱۲ ماهه منتهی به آذر سال ۹۸ موفق به شناسایی یک هزار و ۶۴۶ میلیارد تومان درآمد عملیاتی شد که در مقایسه با سال مالی ۹۷ رشد ۲۹ درصدی را حکایت می‌کند.

پاییز «سپ» گرمابخش مجمع زمستانی شد

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، آخرین ماه پاییز برای شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با کسب درآمد ۱۳۵ میلیارد تومانی به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، این شرکت در فصل سوم سال جاری و چهارمین فصل سال مالی خود، ۴۳۷ میلیارد تومان درآمدزایی داشت؛ در حالی که پیش از این پیش بینی کرده بود طی مدت مذکور ۶۶۶ میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشد.

در فصل زمستان سال گذشته به عنوان اولین فصل کاری خود در سال مالی منتهی به آذر ۹۸، حدود ۳۷۹ میلیارد تومان درآمد کسب کرد و در فصل دوم به درآمد ۳۹۴ میلیارد تومانی دست یافت. فصل تابستان برای «سپ» با کسب درآمد ۴۳۶ میلیارد تومانی خاتمه یافت.

به این ترتیب، «سپ» در دوره ۱۲ ماهه منتهی به آذر سال ۹۸ موفق به شناسایی یک هزار و ۶۴۶ میلیارد تومان درآمد عملیاتی شد که در مقایسه با سال مالی ۹۷ رشد ۲۹ درصدی را حکایت می‌کند. این میزان درآمد نسبت به آخرین پیش بینی شرکت ۲ هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان کمتر است و در واقع، ۸۹ درصد برآورد‌های خود را پوشش داده است.

پاییز «سپ» گرمابخش مجمع زمستانی شد

البته باید توجه داشت که به سبب زمانبر بودن استخراج اطلاعات صورت وضعیت بانک‌ها و شاپرک و اپراتورها، اطلاعات کنونی به‌صورت برآوردی لحاظ شده و ارقام نهایی، در گزارش‌های آتی لحاظ خواهد شد.

اگر فرض را بر این بگذاریم که «سپ» در سال مالی ۹۸ بالغ بر یک هزار و ۶۴۶ میلیارد تومان درآمد کسب کرده و همانند چند سال اخیر در محدوده ۱۸ درصد حاشیه سود ناخالص داشته، برآورد می‌شود شرکت در این سال به سود ناخالص ۲۹۵ میلیارد تومانی برسد.

در صورتی که همانند دوره ۹ ماهه، حاشیه سود خالص را ۱۳ درصد لحاظ کنیم، به سود خالص ۲۱۵ میلیارد تومانی دست خواهد یافت که علت کاهش اندک آن نسبت به سال مالی ۹۷، افزایش هزینه مالی در نتیجه دریافت تسهیلات مالی جدید است. بنابراین، با توجه به روند رو به رشد «سپ»، در صورت اندک کنترل هزینه مالی، شاهد افزایش قابل ملاحظه سودآوری نیز خواهیم بود. هر چند که تسهیلات اخذ شده در جهت خرید کارتخوان و حفظ و افزایش سهم خود از بازار بوده و نتایج آن، در دوره‌های بعد نمایان خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: