تعداد بازدید : ۱۰۳۲
کد خبر : ۲۰۵۰۰۵
رشد ۲ برابری با خوراک اندک؛
۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۳ فصل از سال مالی «مبین» با رشد نزدیک دو برابری درآمد‌ها همراه شد؛ هر چند که این شرکت همچنان با نرخ‌های تاریخ گذشته محصولات خود را عرضه می‌کند.

زمستان «مبین» گرم می‌شود

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، فصل پاییز «پتروشیمی مبین (مبین انرژی خلیج فارس)» به پایان رسید و ۲۸ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال درآمد در کارنامه این فصل به ثبت رسید.

این در حالی است که تابستان با درآمد ۲۰ هزار و ۵۶۳ میلیارد ریالی خاتمه یافت و بهار «مبین» با ۱۹ هزار و ۵۲۷ میلیارد ریال فروش، سبز شد.

به این ترتیب، در پاییز بیشترین درآمد فصلی را داشت و انتظار می‌رود در زمستان نیز در همین محدوده قیمتی درآمدزایی داشته باشد.

زمستان «مبین» گرم می‌شود

بنابراین، در مجموع ۹ ماه اخیر، این شرکت به درآمد ۶۸ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریالی دست یافت که در مقایسه با عملکرد ۹ ماهه سال قبل رشد جالب توجه ۹۶ درصدی را حکایت می‌کند.

مهمترین محصول «مبین» خوراک گاز است که در سال جاری در مجموع، نرخ آن کمی افزایش داشته است. هر چند که فروردین ماه را با نرخ ۱۰ هزار و ۶۹۴ ریال آغاز کرد اما؛ چهار ماه از سال را کمی کوتاه آمد و خوراک خود را با نرخ ۹ هزار و ۸۹ ریال عرضه کرد. اما در سه ماه پاییز، نرخ این محصول مهم با ۲ هزار ریال افزایش، به ۱۱ هزار و ۸۹ ریال رسید.

زمستان «مبین» گرم می‌شود

لازم به توضیح است که این شرکت پیگیر اخذ نرخ‌های سال ۹۸ است اما؛ به‌دلیل عدم وصول ابلاغیه، محاسبات بر اساس فرمول برای سال ۹۸ در ۶ ماهه اول سال اعمال شده است اما؛ اصلاح نرخ فروش ۳ ماهه سوم در صورت‌های مالی ۹ ماهه منتهی به آذر ماه لحاظ خواهد شد.

باید توجه داشت که محاسبات صورتحساب‌های ارسالی به شرکت‌های مصرف کننده برای سال ۹۸ کماکان براساس موافقتنامه نرخ‌های سال ۹۴ بوده است.

بهای گازسوخت معادل ۲۶۰۰ ریال برای هر متر مکعب لحاظ شده و نرخ گاز خوراک بر اساس قبوض گاز صادر می‌شود و تغییرات آن تاثیری بر سود و زیان «مبین» ندارد. به سبب عدم اعلام نرخ گاز خوراک در آذر ماه، نرخ خرید گاز خوراک به‌طور علی الحساب در نظر گرفته شده که با دریافت نرخ قطعی گاز خوراک صورتحساب‌ها متعاقباً اصلاح خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: