تعداد بازدید : ۱۱۷۴
کد خبر : ۲۰۵۱۵۹
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
طی ۲۰سال گذشته این سطح از حمایت در حقوقی‌ها، برای جلوگیری از ریزش بازار بی‌سابقه بود.

امروز و فردا نیز شاهد حمایت حقوقی ها از بازار خواهیم بود.علیرضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در خصوص حمایت حقوقی‌ها از بازار به بورس‌نیوز گفت: طی ۲۰سال گذشته این سطح از همدلی و اراده در حقوقی‌ها و حتی حقیقی‌ها برای جلوگیری از ریزش بازار بی‌سابقه بوده و با توجه به اینکه در آخرین روز معاملات بازار تقریبا بیش از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ میلیارد تومان توسط حقوقی‌ها خریداری شد.

وی ادامه داد: حقوقی‌ها شامل شرکت‌های و صندوق‌های بزرگ که در طرح توسعه و تثبیت بازار هستند، بوده و با توجه به منابعی که این صندوق‌ها در اختیار دارند و حمایت‌هایی که از ابتدای هفته آغاز شد، احتمالا بازار امروز نیز شاهد تداوم این روند باشد و حمایت حقوقی ها در بازار ادامه‌دار باشد.

وی در خصوص حجم معاملات و ریزش ۱۶هزار واحدی در نخستین روز هفته و البته کاهش این ریزش در دومین روز معاملاتی نیز گفت: آن ریزش بی‌سابقه بود و در پی آن صف‌های چند ۱۰۰میلیارد تومانی برای خرید هریک از نمادها ایجاد شده بود و اگر خریدها صورت نمی‌گرفت صف‌های فروش حاکم می‌ماند و شاید ترس زیادی در بازار ایجاد می‌شد و از طرف مقابل دیگر کسی حاضر به خرید در آن روز نبود؛ اگر خریدی صورت نگیرد قیمتی هم ایجاد نمی‌شود و با توجه به حجمی که وجود داشت شاخص تا این میزان افت نمی‌کرد اما به دلیل خریدی که از سوی حقوقی‌ها صورت گرفت خیلی از صف‌های فروش سهم‌های بزرگ برداشته شد و ریزش بازار طبیعی بود و چیزی بود که همه انتظارش را داشتند.

مدیرعامل کارگزاری آوانوین در خصوص همدلی و نگاه مثبت حقوقی ها از بازار ادامه داد:  روند حمایت از سهام ها ادامه دارد، موج نخست گذرانده شده و شاید موج دوم کم ‌اثرتر باشد اما؛ شاید موج سومی نیز در بازار برای فروش وجود داشته باشد که با تدبیری که اندیشیده شده در اواسط هفته، بازار به وضعیت طبیعی خود برمی گردد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: