تعداد بازدید : ۳۵۶
کد خبر : ۲۰۵۶۰۹
شیر کم چرب در کاسه این لبنی؛
۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
در حالی که عملکرد فصلی «غشاذر» صعود سودآوری را نشان می‌دهد اما؛ حاشیه سود بسیار پایین، مجالی برای تحقق درآمد‌های بالا را نمی‌دهد. با همه این اوصاف، پیش بینی‌ها از سود جالب توجه در سال جاری حکایت می‌کنند.

«غشاذر» به باشگاه ۹۰ تایی‌ها می‌رسد!

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، شرکت «شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی» با نماد «غشاذر» از ابتدای سال جاری تا به امروز، رشد قیمت ۱۸۶ درصدی هر سهم خود را تجربه کرد.
این سهم در سال جاری، همانند سال‌های ۹۵ و ۹۶ بالاتر از شاخص کل قرار گرفت و رشد کمتر سال ۹۷ را جبران کرد.

«غشاذر» به باشگاه ۹۰ تایی‌ها می‌رسد!

آبسیم پلاس مدتی قبل معاملات «غشاذر» را به معرض نظرسنجی گذاشت و مشخص شد که میل به فروش بالا است. بر اساس نتیجه این نظرسنجی، ۵۹ درصد موضع فروش را در این سهم انتخاب کردند و ۴۱ درصد اعلام کردند در سمت تقاضا می‌ایستند.

این سهم از ابتدای سال جاری تا به امروز، در مجموع ۴۸ هزار خریدار و ۳۹ هزار فروشنده داشته است. به طور کلی، در این مدت حقوقی‌ها بیش از ۱۰ میلیون از سهام «غشاذر» را به حقیقی‌ها فروختند و خود برآیند خروج رسم کردند.

این شرکت فعال در حوزه محصولات لبنی، در پاییز رکورد فروش فصلی خود را شکست و درآمد ۸۶۲ میلیاردریالی به بار نشاند که در مقایسه با پاییز سال ۹۷ حدود ۵۶ درصد رشد نشان می‌دهد. در مجموع، «غشاذر» طی دوره ۹ ماهه سال جاری، با رشد ۷۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۳۱۶ میلیارد ریال درآمد کسب کرد.

«غشاذر» به باشگاه ۹۰ تایی‌ها می‌رسد!

با توجه به روند کنونی انتظار می‌رود در زمستان سال جاری، همانند روند سال گذشته، در محدوده پاییز درآمدزایی انجام گیرد. از همین رو، برآورد می‌شود در زمستان در محدوده ۹۰۰ میلیاردریال فروش انجام گیرد و جمع کل درآمد‌ها در پایان سال به رقم ۳۳۰۰ میلیارد ریال نزدیک شود. البته هیئت مدیره شرکت پیش از این برآورد کرده بودند در سال ۹۸ به درآمد ۳۶۰۰ میلیارد ریالی دست یابند.

با فرض حاشیه سود خالص ۳ درصدی که در چند دوره مالی اخیر تکرار شده و با لحاظ درآمد عملیاتی ۳۳۰۰ میلیارد ریالی، «غشاذر» در پایان سال ۹۸ به سود خالص ۹۹ میلیارد ریالی دست خواهد یافت که ۸۰ درصد بیش از سود سال ۹۷ است.

شایان ذکر است که «غشاذر» از نظر مبلغ فروش در بین شرکت‌های لبنی حاضر در بازار سرمایه رتبه ششم را دارد و از نگاه حاشیه سود خالص، در جایگاه چهارم ایستاده است.

«غشاذر» به باشگاه ۹۰ تایی‌ها می‌رسد!

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: