تعداد بازدید : ۴۸۱
کد خبر : ۲۰۶۲۷۳
معاون علمی و فناوری رییس جمهور؛
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: بیش از ۱۵۰ خدمت به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌دهیم و حاضریم در پروژه‌های دانش‌بنیان و علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی حوزه فولاد همکاری مالی داشته باشیم.

حاضریم در پروژه‌های فولاد همکاری مالی داشته باشیم

به گزارش بورس نیوز، سورنا ستاری در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که در برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار کرد: زیرساخت‌های تفکری و مسائل دو موضوع کارخانه و صنعت با هم متفاوت بوده، کارخانه در واقع خط تولید خود را از بیرون کشور می‌آورد، اما طراحی و نگاه علمی و فناورانه و دانش بنیان با صنعت است.

وی افزود: محصول، حاصل سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد شرکت‌ها و بخش خصوصی در پژوهش بوده و مجموعه دولت باید زیرساخت‌های این موضوع را فراهم کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: سقف آرزو‌های دانشگاه‌ها برای بلندپروازی و نوآوری با اتکا به پول دولت محدود بوده و دانشگاه‌ها نباید فقط به این موضوع اکتفا کنند و به سمت تجاری‌سازی دستاورد‌های علمی بروند.

ستاری ادامه داد: ۱۱۰ سال فروش نفت در کشور به ما یاد داده که همه چیز خریدنی است، اما تکنولوژی و فناوری خریدنی نیست و یادگرفتنی است، با پول می‌توان صاحب کارخانه شد، اما صاحب صنعت و تکنولوژی و فناوری نمی‌توان شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اظهار گلایه از اینکه اتکا به پول نفت، کارآفرینی و فرهنگ کارآفرینی را به نوعی سرکوب کرده است، گفت: این نوع فرهنگ را باید کنار بگذاریم.

وی با بیان اینکه ساختار‌های وارداتی‌مان قوی، اما ساختار‌های صادراتی مان ضعیف بوده خاطرنشان کرد: باید از فرصت تحریم استفاده کنیم و این ساختار بازسازی بشود.

ستاری گفت: خوشحال هستم در صنعت فولاد همه به سمت تولید داخل و خودکفایی رفته اند، داخلی کردن طراحی‌ها و تولیدات قابل توجه است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: بیش از ۱۵۰ خدمت به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌دهیم و حاضریم در پروژه‌های دانش‌بنیان و علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی حوزه فولاد همکاری مالی داشته باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: