تعداد بازدید : ۴۲۴
کد خبر : ۲۰۶۲۷۳
معاون علمی و فناوری رییس جمهور؛
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: بیش از ۱۵۰ خدمت به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌دهیم و حاضریم در پروژه‌های دانش‌بنیان و علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی حوزه فولاد همکاری مالی داشته باشیم.

حاضریم در پروژه‌های فولاد همکاری مالی داشته باشیم

به گزارش بورس نیوز، سورنا ستاری در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران که در برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار کرد: زیرساخت‌های تفکری و مسائل دو موضوع کارخانه و صنعت با هم متفاوت بوده، کارخانه در واقع خط تولید خود را از بیرون کشور می‌آورد، اما طراحی و نگاه علمی و فناورانه و دانش بنیان با صنعت است.

وی افزود: محصول، حاصل سرمایه‌گذاری و هزینه‌کرد شرکت‌ها و بخش خصوصی در پژوهش بوده و مجموعه دولت باید زیرساخت‌های این موضوع را فراهم کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ادامه داد: سقف آرزو‌های دانشگاه‌ها برای بلندپروازی و نوآوری با اتکا به پول دولت محدود بوده و دانشگاه‌ها نباید فقط به این موضوع اکتفا کنند و به سمت تجاری‌سازی دستاورد‌های علمی بروند.

ستاری ادامه داد: ۱۱۰ سال فروش نفت در کشور به ما یاد داده که همه چیز خریدنی است، اما تکنولوژی و فناوری خریدنی نیست و یادگرفتنی است، با پول می‌توان صاحب کارخانه شد، اما صاحب صنعت و تکنولوژی و فناوری نمی‌توان شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اظهار گلایه از اینکه اتکا به پول نفت، کارآفرینی و فرهنگ کارآفرینی را به نوعی سرکوب کرده است، گفت: این نوع فرهنگ را باید کنار بگذاریم.

وی با بیان اینکه ساختار‌های وارداتی‌مان قوی، اما ساختار‌های صادراتی مان ضعیف بوده خاطرنشان کرد: باید از فرصت تحریم استفاده کنیم و این ساختار بازسازی بشود.

ستاری گفت: خوشحال هستم در صنعت فولاد همه به سمت تولید داخل و خودکفایی رفته اند، داخلی کردن طراحی‌ها و تولیدات قابل توجه است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تاکید کرد: بیش از ۱۵۰ خدمت به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌دهیم و حاضریم در پروژه‌های دانش‌بنیان و علمی و تحقیقاتی و دانشگاهی حوزه فولاد همکاری مالی داشته باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.