تعداد بازدید : ۷۷۲
کد خبر : ۲۰۶۲۷۹
«پرداخت» همچنان در صدر؛
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
آمار‌های اقتصادی شاپرک نشان از افزایش حجم نقدینگی دارد که «پرداخت» و «بانک ملت» بیشترین سهم را در این میان دارند.

سهم بانک‌ها از تراکنش‌های شاپرک چقدر است؟

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بر اساس آمار‌های منتشر شده، ۱۲ درصد از نقدینگی کشور از درگاه شاپرک می‌گذرد.

در آذر ماه بالغ بر ۲۷۹۱ هزار میلیارد ریال تراکنش از این درگاه انجام گرفت که نسبت به آبان ماه سال جاری رشد ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد. البته نسبت به آذر ماه سال قبل افزایش جالب توجه ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد که به خوبی نشان از حجم بالای نقدینگی در سطح جامعه دارد.

در بین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات PSP، همانند همیشه، شرکت «به پرداخت ملت» بیشترین سهم از نظر مبلغ و تعداد تراکنش را از آن خود کرده است.

از بین ۲.۲ میلیون تراکنش انجام شده در آذر ماه، نزدیک به ۲۳ درصد سهم شرکت «به پرداخت ملت» بود. «پرداخت الکترونیک سامان» ۱۹ درصد سهم داشت و در رتبه دوم قرار گرفت. «تجارت الکترونیک پارسیان» نیز با سهم ۱۵ درصدی در جایگاه سوم از این منظر ایستاد.

سهم بانک‌ها از تراکنش‌های شاپرک چقدر است؟

نسبت به گزارش آبان ماه سال جاری، نوسان چندانی در این ارقام مشاهده نمی‌شود و در مؤلفه سهم تعدادی و مبلغی تغییری در ترکیب شرکت‌ها بر حسب بیشترین میزان سهم از حجم کل تراکنش‌ها رخ نداده است.

بر اساس گزارش اقتصادی آذر ماه شاپرک، بیشترین سهم از نظر تعداد تراکنش دستگا‌های کارتخوان فروشگاهی به «به پرداخت ملت» با سهم ۲۴ درصد اختصاص دارد و «آسان پرداخت پرشین» به تنهایی ۳۸ درصد از بازار ابراز‌های اینترنتی و ۳۰ ابزار‌های موبایلی را در اختیار خود گرفته است.

رتبه هر شرکت PSP از نظر مبلغ تراکنش در نهمین ماه از سال نسبت به ماه قبل تغییری ندارد و همچنان «به پرداخت ملت» در صدر ایستاده و «پرداخت الکترونیک سامان» با سهم ۱۵ درصدی و «کارت اعتباری ایران کیش» با سهم ۱۳ درصدی در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

سهم بانک‌ها از تراکنش‌های شاپرک چقدر است؟

در آذر ماه همچنان شرکت «به پرداخت ملت» با پوشش ۲۳ درصدی از مبالغ بازار کارتخوان فروشگاهی بالاترین سهم را دارد. این شرکت با زقمی معادل با ۳۴ درصد، بخش قابل توجهی از بازار مبلغی تراکنش‌های ابراز اینترنتی را نیز پشتیبانی می‌کند. در ابزار پذیرش موبایل «آسان پرداخت پرشین» با افزایش چشمگیر ۱۱ درصدی، از «پرداخت الکترونیک سامان» پیشی گرفت و موفق به کسب سهم ۳۵ درصدی شد.

سهم بانک‌ها از شاپرک چقدر است؟

بیشترین سهم از نگاه تعداد تراکنش شاپرک، با اختلاف زیاد، از درگاه‌های «بانک ملت» انجام شده و پس از بانک ملی، «بانک صادرات» با سهم ۷ درصدی در رتبه سوم جای گرفته است.

سهم بانک‌ها از تراکنش‌های شاپرک چقدر است؟

بر اساس مبالغی که جابجا شده، همچنان «بانک ملت» در صدر است و «بانک صادرات» جای بانک ملی را در رده دوم گرفت.

سهم بانک‌ها از تراکنش‌های شاپرک چقدر است؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: