تعداد بازدید : ۷۵۱
کد خبر : ۲۰۷۲۱۶
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری با ریسک معاملاتی پایین دارند بهتر هست سهم‌های بزرگ با نقدشوندگی بالا را انتخاب کنند.

 

روند بازار با دلار قابل پیش بینی استاحسان خورشیدی کارشناس بازار سرمایه در خصوص اصلاح بازار به بورس نیوز اظهار کرد:
از زمانی که شاخص رشد ۴۰۰ هزار واحدی را طی کرده، از تکاپو افتاده و موجب نوسان در روند بازار شده و در یک روز معاملاتی اشکال مختلف بازار را مشاهده می‌کنیم، پیش گشایش بازار با خرید و تقاضا آغاز می‌شود اما؛ ساعتی بعد عرضه‌ها افزایش پیدا می‌کند و صف خریدی‌ها نیز صف فروش می‌شوند. در پایان روند ۱ ساله بازار، معمولا جهت درستی نمی‌گیرد و نمی‌توان انتظار صف خرید داشت و در نهایت بازار نیاز به جمع کردن پتانسیل دارد و طبیعی هست که اصلاحی نیز داشته باشد، سهم‌ها باید مقداری دست به دست و معامله شوند تا بررسی شود کندل‌های روزانه استحکام لازم را دارد یا خیر و احتمال استحکام همگانی پیش بینی می‌شود.
وی در رابطه با تاثیرگذاری گزارش ۹ ماهه بر بازار گفت: در ۴ گروه اصلی بازار یعنی فلزی، معدنی، پتروشیمی و پالایشگاهی که دلار بر آن‌ها تاثیر گذار هست، انتظار گزارش‌های بهتری از آن‌ها می‌رفت که در نتیجه قیمت سهم‌ها آنچنان تحت تاثیر قرار نگرفتند. پیش بینی می‌شود آن چیزی که فعالان بازار از گزارش‌ها انتظار دارند را نبینیم و البته انحراف شدیدی نیز وجود ندارد.
مدیر سرمایه گذاری بانک قوامین در ادامه به روند بازار اشاره داشت و افزود: روند بازار را می‌توان با دلار پیش بینی کرد و سود ۵۰ درصد از صنایع مستقیما تحت تاثیر دلار هست و با توجه به تنش‌هایی که ایجاد شده در نگاه اول یا این تنش‌ها ادامه پیدا می‌کند و دلار میلی به ریزش و اصلاح نخواهد داشت. با تقاضایی که در پایان سال در بازار دلار به وجود می‌آید بازار، سرمایه زا و صعودی خواهد بود و از بعد دیگر زمانی که تنش‌ها افزایش می‌یابد اگر در این مرحله توافقی حاصل شد، دلار پس از رشدی که داشته امکان اصلاح زیادی خواهد داشت و در بازار سرمایه دچار رکود می‌شویم.
پیش بینی می‌شود شاخص ۴۰۰ هزار وحد را طی کند، شاید اصلاحی داشته باشد اما؛ ادامه مسیر با ۴۵۰ هزار واحد همراه خواهد بود و اگر توافقی صورت پذیرد، فعالان اصلی بازار به خاطر ریزش دلار در نهایت فروش را ترجیح خواهند داد.
خورشیدی در ادامه با اشاره به روند رو به رشد و مثبت بازار، افرادی که تصمیم به  با ریسک معاملاتی پایین دارند بهتر هست سهم‌های بزرگ با نقدشوندگی بالا را انتخاب کنند، گفت: سهم‌های پایه‌ای و کوچک نیز جذابیت دارند به خاطر پولی که وارد بازار کرده اند اما؛ در پی شهادت سردار سلیمانی تنها سهم‌هایی که قابلیت نقد شوندگی داشت، سهم‌های بنیادی بود. در زمان ریزش یا اصلاح، این ویژگی می‌تواند به کمک سهامداران بیاید تا با کمترین زیان، سهم خود را نقد کنند مگر نه در سهم‌های کوچک اگر صف فروش را شاهد باشیم سهامدار عمده نیز جرات جمع کردن صف فروش را نخواهد داشت و عملا قدرت مانور را از سهامداران خواهند گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: