تعداد بازدید : ۴۴۹۳
کد خبر : ۲۰۸۴۳۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز عنوان کرد:
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
پولی که وارد بازار شده هدایت کننده بوده و هر گروهی که دارای جذابیت باشد نقدینگی را به سمت خود می‌کشاند و رشد بیشتری خواهد کرد.

تجدید ارزیابی و ارزندگی خودرویی‌ها

حمیدرضا طریقی مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در خصوص خودرو و دارویی ها به بورس نیوز اظهار کرد: تجدید ارزیابی خودرویی‌ها جدی شده اما؛ تمام زیرگروه‌های این صنعت از این قائده مستثنی نیستند، ایران خودرو ۲۵۰۰ درصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بدست آورده بنابراین از نظر سرمایه‌گذار‌ها این سهم‌ها ارزنده و جذاب بوده و به این امید که سود سرشاری برایشان حاصل شود.

وی ادامه داد: شرایط گروه دارو متفاوت بوده و با نرخ دلار رشد را در خود می‌بیند و با توجه به اینکه صادرات دارو به کشور‌های اطراف صادر و نرخ‌هایشان نیز با دلار محاسبه می‌شود، برای دارویی‌ها به صرفه است.

مدیرعامل کارگزاری مشاوران سهام در رابطه با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی در برخی از شرکت‌های بورسی عنوان کرد: بسته به کارآمدی دلار برای این شرکت‌ها دارد و ممکن بوده که این نرخ دلار برای مواداولیه آن‌ها تعیین شده باشد یا برای فروش؛ اگر مواد اولیه آن‌ها با دلار ۴۲۰۰ تومان تامین شود مانند گروه "مینو" که شکر مصرفی‌شان با این نرخ خریداری می‌شود و اگر دلار آزاد شود برای منافع این شرکت در کوتاه مدت خوب نیست، هزینه‌های آن‌ها افزایش می‌یابد و حاشیه سودشان با کاهش مواجه می‌شود.

طریقی افزود: آزاد سازی دلار به نفع گروه لاستیکی بوده با توجه به اینکه بسیاری از مواد اولیه شان داخلی هست و تبادلی با دلار نداشته و اگر بخواهند فروش خود را بر حسب دلار آزاد حساب کنند به نفعشان خواهد بود، چون نرخ مواد اولیه شان تغییری نمی‌کند حاشیه سودشان ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع بازار را پول هدایت می‌کند و هر گروهی که دارای جذابیت باشد نقدینگی را بیشتر به سمت خود می‌کشاند و رشد بیشتری خواهد کرد. گروه‌های خودرو، دارو وسیمان جز گروه‌های جذاب بازار هستند و پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها و فلزات پول زیادی را نمی‌توانند از سهامداران حقیقی جذب کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: