تعداد بازدید : ۳۷۹۸
کد خبر : ۲۰۹۶۶۶
عضو هیات مدیره اتحادیه آهن و فولاد در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
تحریم‌ها مواد اولیه، قطعات یدکی و تجهیزات شرکت‌ها را تحت تاثیر قرارداده است.

راه گریز صنایع محدود شده برای صادرات
محمدصادق چیت ساز عضو هیئت مدیره اتحادیه آهن و فولاد تهران در خصوص وضعیت پتروشیمی ها، پالایشگاهی‌ها و فولاد در تحریم‌های جدید به بورس نیوز اظهار کرد: اولین تاثیری که تحریم‌ها بر صنایع پتروشیمی، پالایشی و فلزات گذاشته، تحت تاثیر قرار دادن تامین مواد اولیه و قطعات یدکی و تجهیزات شرکت هاست و دومین مسئله با توجه به اینکه صادرات فولاد جایگزین صادرات نفت شد، تحریم در صادرات فولاد اتفاق افتاد و به ناچار مجبوریم برای صادرات فولاد هزینه بیشتری را بپردازیم.

وی تصریح کرد: مورد دیگر که ارتباط زیادی به تحریم ندارد، توزیع نامتوازن سرمایه گذاری در صنعت فولاد هست و در حال حاضر شمش، میلگرد، اسلپ و ورق به مقدار زیادی صادر می‌کنیم و از طرفی نیاز داریم که آهن اسفنجی، اسلپ و شمش بیشتری دراختیار داشته باشیم تا توان ادامه صادرات را داشته باشیم، این چرخه در حال حاضر همگون نیست به این معنا که صادرات میلگرد و ورق رو به رشد هست اما؛ تولید آهن اسفنجی، شمش و اسلپ به اندازه نیست بنابراین دچار کمبود در داخل شده ایم و همین مسئله قیمت را افزایش داده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه آهن و فولاد تهران در پایان خاطرنشان کرد: در محدودیت‌های ایجاد شده احتمال دارد شرکت‌ها با کمبود نقدینگی و مواد اولیه مواجه شوند و به ناچار با یک دوم ظرفیت موجود به فعالیت ادامه دهند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: