تعداد بازدید : ۳۸۷۷
کد خبر : ۲۰۹۷۲۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
سازمان بورس می‌تواند از طریق افزایش سرمایه‌های نقدی، نقدینگی را حفظ کرده تا بازار اولیه و تامین مالی بنگاه‌ها از این طریق تقویت شود.

نوسان و نقدینگی پرحجم در انتظار بازار
حامد فلاح جوشقانی کارشناس بازارسرمایه در خصوص روند رشد بازار سرمایه در هفته آتی به بورس‌نیوز گفت: روندی که طی دو هفته گذشته شاهد آن بودیم با نوسان مواجه خواهد بود و برخی از سهم‌ها مانند خودرویی‌ها و بانکی‌ها اصلاح خواهند داشت، با توجه به اینکه تقریبا قیمت‌های جهانی به ثبات رسیده است.

وی ادامه داد: بازار ارز، فلزات اساسی و نرخ‌های بورس کالا در داخل افزایش یافته، بازار پرحجم و نوسانی خواهد بود و جریان نقدینگی بالا برخی از سهم‌های کم ارزش را با رشد مواجه کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: عرضه اولیه‌هایی که به بازار آمده کوچک هستند و تاثیری بر بازار نخواهند داشت، اما این عرضه اولیه‌ها برای بازار لازم هست و سازمان باید باید شرکت‌هایی که در دست پذیرش دارند را عرضه اولیه کنند. در شرایط فعلی بازار، می‌بایست دولت عرضه‌های بیشتری انجام دهد و etf‌ای که قصد دارد وارد بازار کند را سریع‌تر واگذار کند.

فلاح جوشقانی در ایان خاطرنشان کرد: سازمان بورس می‌تواند از طریق افزایش سرمایه‌های نقدی، روند نقدینگی را حفظ کرده تا بازار اولیه و تامین مالی بنگاه‌ها از این طریق تقویت شود. هربازاری را عوامل بنیادی مانند تورم تحریم رکود در بازار‌های دیگر و.. تقویت می‌کند و موجب صعودی شدن روند آن می‌شود و جریان نقدینگی نیز آن را تقویت خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: