تعداد بازدید : ۲۲۳۴
کد خبر : ۲۰۹۷۳۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
مدیرعامل کارگزاری امید سهم گفت: هوش سرمایه باعث شده تا نقدینگی مازاد از بازارهای موازی وارد گود سرمایه‌گذاری در بورس شود اما؛ گاها سخن از اصلاح به‌میان می‌آید که باید اذعان کرد این بازار هوشمند شده و برخی جرقه‌ها نهایتا ۲ یا ۳ روز بیشتر به طول نخواهد انجامید چراکه جای دیگری برای خروج و سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

عرضه‌های اولیه پُرحجم نسخه جذب نقدینگی

سید جلال صادقی شریف مدیرعامل کارگزاری امید سهم در خصوص روند بازار به بورس نیوز اظهار کرد:  P/E سهم‌های بنیادی پایین بوده و کماکان این سهم‌ها جای رشد را به خود می‌بینند چراکه بورس با مشکل اساسی روبه‌رو نبوده و ریسک تاثیرگذاری پیرامون آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: بازار در این چند برهه، گاها اصلاح‌های با حجم‌های بالا را تجربه کرده و اصلاح جدی برای بازارسرمایه پیش‌بینی نمی‌شود.

این کارشناس بازارسرمایه درباره اینکه ریسک بورس منجر به خروج سرمایه نخواهد شد، تاکید کرد: هوش سرمایه باعث شده تا نقدینگی مازاد از بازارهای موازی وارد گود سرمایه‌گذاری در بورس شود و اگر اصلاحی بخواهد پای تابلوی شاخص بیاید، این بازار هوشمند شده و جرقه‌های آن نهایتا ۲ یا ۳ روز بیشتر به طول نخواهد انجامید به این خاطر که جای دیگری برای خروج سرمایه وجود ندارد.

صادقی شریف با اشاره به محرک‌های جذب نقدینگی در بازارسرمایه نیز اشاره داشت و افزود: عرضه‌اولیه‌ها در شرایطی که بازار با نقدینگی انبوهی مواجه بوده تا ابزار ورود و جذب نقدینگی در بورس بوده اما؛ حجم عرضه‌ها تا زمانی که پُرحجم نباشد، نمی‌توان ادعای عرضه‌اولیه قدرتمند در بازار را داشت ولی با توجه به افزایش نقدینگی هر زمانی که عرضه اولیه وارد بازار شود، جزو عملکردهای مثبت بازار ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری امید سهم در پایان خاطرنشان کرد: امن‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری با توجه به قدرت نقدشوندگی، بازارسرمایه بوده و "بورس" در بلند مدت موتور حرکت اقتصاد بوده و می‌تواند به رونق کسب و کار کمک کرده و نقدینگی بنگاهها را تامین کند به ویژه در حال حاضر که بازار دو طرفه می‌شود و اگر این مهم حاصل شود "حجم و گردش معاملات" افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.