تعداد بازدید : ۲۴۹۲
کد خبر : ۲۰۹۷۳۳
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
مدیرعامل کارگزاری امید سهم گفت: هوش سرمایه باعث شده تا نقدینگی مازاد از بازارهای موازی وارد گود سرمایه‌گذاری در بورس شود اما؛ گاها سخن از اصلاح به‌میان می‌آید که باید اذعان کرد این بازار هوشمند شده و برخی جرقه‌ها نهایتا ۲ یا ۳ روز بیشتر به طول نخواهد انجامید چراکه جای دیگری برای خروج و سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

عرضه‌های اولیه پُرحجم نسخه جذب نقدینگی

سید جلال صادقی شریف مدیرعامل کارگزاری امید سهم در خصوص روند بازار به بورس نیوز اظهار کرد:  P/E سهم‌های بنیادی پایین بوده و کماکان این سهم‌ها جای رشد را به خود می‌بینند چراکه بورس با مشکل اساسی روبه‌رو نبوده و ریسک تاثیرگذاری پیرامون آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: بازار در این چند برهه، گاها اصلاح‌های با حجم‌های بالا را تجربه کرده و اصلاح جدی برای بازارسرمایه پیش‌بینی نمی‌شود.

این کارشناس بازارسرمایه درباره اینکه ریسک بورس منجر به خروج سرمایه نخواهد شد، تاکید کرد: هوش سرمایه باعث شده تا نقدینگی مازاد از بازارهای موازی وارد گود سرمایه‌گذاری در بورس شود و اگر اصلاحی بخواهد پای تابلوی شاخص بیاید، این بازار هوشمند شده و جرقه‌های آن نهایتا ۲ یا ۳ روز بیشتر به طول نخواهد انجامید به این خاطر که جای دیگری برای خروج سرمایه وجود ندارد.

صادقی شریف با اشاره به محرک‌های جذب نقدینگی در بازارسرمایه نیز اشاره داشت و افزود: عرضه‌اولیه‌ها در شرایطی که بازار با نقدینگی انبوهی مواجه بوده تا ابزار ورود و جذب نقدینگی در بورس بوده اما؛ حجم عرضه‌ها تا زمانی که پُرحجم نباشد، نمی‌توان ادعای عرضه‌اولیه قدرتمند در بازار را داشت ولی با توجه به افزایش نقدینگی هر زمانی که عرضه اولیه وارد بازار شود، جزو عملکردهای مثبت بازار ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل کارگزاری امید سهم در پایان خاطرنشان کرد: امن‌ترین محل برای سرمایه‌گذاری با توجه به قدرت نقدشوندگی، بازارسرمایه بوده و "بورس" در بلند مدت موتور حرکت اقتصاد بوده و می‌تواند به رونق کسب و کار کمک کرده و نقدینگی بنگاهها را تامین کند به ویژه در حال حاضر که بازار دو طرفه می‌شود و اگر این مهم حاصل شود "حجم و گردش معاملات" افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: