تعداد بازدید : ۳۴۵۳
کد خبر : ۲۱۰۲۳۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
بانک‌مرکزی اقدامات مناسبی را برای حوزه پولشویی و مبارزه با تروریسم در پیش گرفته و اقدامات این نهاد مالی باعث شده تا اثرات مخربی بر بازار سرمایه وارد نشود.

بی تاثیری fatf  بر بازار سرمایه

علی رضا قدرتی مدیرعامل کارگزاری آوانوین در خصوص تاثیر تصمیمات FATF بر بازار و گروه‌ بانکی‌ها به بورسنیوز گفت: تاثیر FATF بر گروه بانکی‌ها را می‌توان از ابعاد مختلفی بررسی کرد، بانک‌ها برای ایجاد تعامل با سایر بانک‌های خارجی فارق از موضوع تحریم نیاز به پذیرش FATF داشته و بسیاری از بانک‌های خارجی برای تعامل با ایران شروط لازم پذیرش ایران در FATF را ضروری می‌دانند و از سوی دیگر، برخی از مبادلات بازرگانی به واسطه عدم پذیرش این موضوع از سوی ایران دچار مشکلات عدیده‌ای شده‌ اما؛ در این بین راهکار‌های مناسبی از سوی بانک‌مرکزی و سایر بانک‌ها طی مدت اخیر اتخاذ شده و بخشنامه‌های بانک‌مرکزی تا حدودی توانسته فشار نبود ایران در زیر چتر FATF را از روی بانک‌ها بردارد.

وی ادامه داد: بانک‌مرکزی اقدامات مناسبی را برای حوزه پولشویی و مبارزه با تروریسم در پیش گرفته و اقدامات این نهاد مالی باعث شده تا اثرات مخربی بر بازار سرمایه وارد نشود؛ طبق آخرین جلسه‌ای که برگزار شده نیز مهلت دیگری به ایران داده شده و این فرصت نشان‌دهنده آن بوده که ایران جدا از پذیرش یا عدم پذیرش FATF، اقدامات مناسبی را در این مسیر انجام داده است.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: بحث FATF در رابطه با بانک قدیمی بوده و اثر خود را گذاشته و بانک‌ها فارق از این موضوع، به دو موضوع بحث تجدید‌ارزیابیدارایی‌ها و تاثیر ارز در پایان سال و سودآوری بانکی مهم‌ترین موضوعاتی هست که در باید به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: به گواه بسیاری از فعالان اقتصادی و حوزه بازرگانی، سخت‌ترین سال‌ها را در خصوص مراودات بانکی شاهد هستیم و این اندازه از سخت‌گیری و فشار بی‌سابقه بوده و باید منتظر بود تا فشار‌ها کاهش پیدا کند.

قدرتی به گروه فلزات و معدنی اشاره داشت و تاکید کرد: گروه فلزات و معدنی جز معدود گروه‌های بورسی هستند که نسبت به سایر گروه‌ها رشد زیادی نداشته اما؛ سودآوری و تقسیم سود آن‌ها نسبت به سایر گروه‌های دیگر بالاتر بوده و با توجه به تحرکات چند روز اخیر، گزینه‌های خوبی برای سرمایه گذاری "گروه معدنی" و "فلزی" است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روز گذشته فولاد مبارکه در رابطه با ورق گرم B حدود ۲۵درصد و ورقC نیز ۳۰درصد نوسان قیمت داشته، البته نوسان نمی‌تواند دلیل ابطال معاملات باشد و به هر حال آنچه مسلم هست اقبال به سمت بورس‌کالا با توجه به فضایی که در کشور حاکم هست و دورنمای تورم که از سال آینده در ذهن فعالین اقتصادی وجود دارد بیشتر خواهد بود و این بازار رونق بیشتری پیدا خواهد کرد.

احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
تحریمها هیچ اثری ندهرد.تحریم نمنم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: