تعداد بازدید : ۶۸۰۰
کد خبر : ۲۱۰۴۳۴
«ویتانا» بر مدار صعود می‌چرخد؛
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
پس از تغییر و تحولات مدیریتی در شرکت «ویتانا» سودآوری فاز صعودی شدیدی به خود گرفت و برنامه‌ها از تداوم این روند حکایت می‌کند.

بیسکوئیت‌های «غویتا» در کانال چین

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت «ویتانا» با تغییرات مدیریتی، در چند سال اخیر متحول شد و روند سودآوری فاز صعود به خود گرفت.

این شرکت در سال ۹۵ تصمیم گرفت سال مالی خود را از اسفند ماه به آذر ماه تغییر دهد؛ به همین جهت، سال مالی ۹۵ دوره ۹ ماهه دارد. با همه این اوصاف، سود شناسایی شده در این دوره به مراتب بیشتر از سود خالص دوره ۱۲ ماهه سال ۹۴ بود. در ادامه نیز شتاب سودسازی «ویتانا» بیش از قبل شد و در سال مالی ۹۸ با جهش ۱۳۶ درصدی، ۷۶۵ میلیارد ریال سود خالص به ثبت رساند.

بیسکوئیت‌های «غویتا» در کانال چین

رشد سودآوری این شرکت بیسکوئیت‌ساز به کام سهامداران نیز نشسته و در مجامع سال‌های گذشته، سود مطلوبی به جیب سرمایه‌گذاران و سهامداران نشست. در مجمع عمومی سالیانه دوره مالی ۹۸ که چند روز پیش برگزار شد، ۴۳ درصد سود محقق شده به عنوان سود نقدی تعیین شد. در مجمع سال ۹۷ به جهت انجام افزایش سرمایه از محل سود انباشته، تقسیم سود اندک انجام گرفت.

بیسکوئیت‌های «غویتا» در کانال چین

یکی از مواردی که در خصوص سودآوری این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است، طرح توسعه کاسپین است. «ویتانا» در طرح توسعه، قصد احداث چهار کارخانه عظیم تولیدی بیسکوئیت، ویفر، شکلات و غذای کودک را دارد. کارخانه بیسکوئیت در مرحله بهره‌برداری است و خطوط جدید در حال نصب و راه‌اندازی است.
در ادامه، بهره‌برداری از پروژه‌های ویتانا ۱ و ۲ واقع در کاسپین قزوین در دستور کار مدیریت شرکت قرار دارد. لازم به ذکر است که ۶ خط بیسکوئیت در کاسپین هم اکنون در حال فعالیت است.

یکی از مزیت‌ها پروژه کاسپین این است که در زمانی این طرح عملیاتی شد که نرخ ارز در قیمت‌های کنونی نبود و در واقع، با ارز ارزان تامین مالی شد.

از طرفی، میزان صادرات «غویتا» در سال مالی ۹۸ رشد مناسبی نسبت به سال قبل از آن داشت؛ در سال مالی ۹۷ فقط ۱۳۸۹ تن انواع بیسکوئیت به ارزش ۶۸ میلیارد ریال صادر شد که این رقم در سال مالی ۹۸ به ۳۵۶۲ تن محصول به مبلغ ۵۵۲ میلیارد ریال افزایش یافت.

به دلیل تقاضای بالای محصولات تولیدی در منطقه از جمله عراق، لبنان و حتی چین، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است تا پایان سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۲۵ درصد از فروش کل «غویتا» از محل صادرات تأمین شود.

در مجموع، با توجه به طرح توسعه «ویتانا» و همچنین، برنامه ریزی جهت تولید و فروش بیشتر محصولات با تنوع‌دهی به چرخه تولید، انتظار می‌رود سودآوری شرکت همچنان بر مدار صعود بچرخد و در سال مالی ۹۹ نیز باز هم شاهد رشد درآمد‌ها و حاشیه سود باشیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: