تعداد بازدید : ۵۳۱۱
کد خبر : ۲۱۰۷۴۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
سهم شرکت های فولادی، پالایشی، پتروشیمی، معدنی و بانکی، بنیادی های مستعد رشد بازار سرمایه هستند. رشد این گروه تداوم خواهد داشت.

آغاز رالی صعودی بنیادی ها

به گزارش بورس نیوز شاخص کل تا این لحظه از معاملات، بیش از ۱۷ هزار واحد رشد کرده و فقط چند قدم تا ورود به کانال ۵۰۰ هزار واحدی، فاصله داریم.

مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص دلایل اقبال بازار و رشد ۱۷هزار واحدی شاخص کل بیان کرد: اقبال امروز بازار سرمایه ناشی از افزایش نرخ برابری دلار به ریال بوده و نرخ ارز در سامانه نیما صعودی بوده و این اتفاق منجر به جذابیت بازار سرمایه برای جذب نقدینگی شده است.

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور، بازار مسکن کشش جذب نقدینگی بالا را ندارد و بهترین محل برای سرمایه گذاری، بازار است.

طحانی افزود: با توجه به بحث قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF هنوز مشخص نیست وضعیت فروش شرکت‌ها هم در ماه‌های آینده تحت تاثیر قرار خواهد گرفت یا خیر اما؛ نکته اینجاست که چنانچه حجم فروش شرکت‌ها تحت تاثیر محدودیت‌های FATF کاهش یابد، ارز کمتری وارد کشور خواهد شد و در نتیجه، نرخ دلار افزایش خواهد یافت. بنابراین افزایش نرخ ارز، افت احتمالی حجم فروش شرکت‌ها را جبران خواهد کرد.

این کارشناس بازارسرمایه تصریح کرد: با افت ارزش پول ملی، مواداولیه و هزینه‌های استهلاک و ... ریالی بوده و بسیاری از صنایع و شرکت‌ها از افزایش نرخ ارز منتفع خواهند شد البته برخی سهم‌ها هم از این اتفاق بهره‌ای نمی‌برند و رشد آنها، توجیهی ندارد.

طحانی در معرفی گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری گفت: معتقدم رالی صعودی سهم های بنیادی بازار تازه آغاز شده و سهم‌های بزرگ و بنیادی بازار از این نقطه به بعد، پتانسیل رشد قیمت ۵۰ درصدی را خواهند داشت. منظور از سهم‌های بنیادی و ارزنده، سهم همان صنایعی است که از مزیت اقتصادی هم برخوردار هستند. سهم شرکت های فولادی، پالایشی، پتروشیمی، معدنی و بانکی، بنیادی های مستعد رشد بازار سرمایه هستند. رشد این گروه تداوم خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه تصریح کرد: حضور مردم و سرمایه‌گذاران جدید به معاملات این بازار رونق داده؛ ولی متاسفانه سیستم معاملاتی بعضی کارگزاری‌ها مرتبا دچار اختلال و مشکل می شود و ضروری است که در این شرایط در راستای تقویت سیستم معاملاتی کارگزاری هم اقدام شود. همچنین به مردم بعنوان سهامداران تازه وارد بازار توصیه می شود از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری اقدام به سرمایه‌گذاری در بازار کنند تا در دام سهم‌های حبابی بازار گرفتار نشوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: