تعداد بازدید : ۶۰۴
کد خبر : ۲۱۳۰۴۱
سود ۴۱۸میلیارد ریالی در حساب لاستیک‌ساز سنندجی نشست؛
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
مقادیر فروش نسبت به سال ۹۷ با افزایش ۴۰ درصدی به بیش از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار حلقه لاستیک رسیده است.

افزایش ۵۳ درصدی سودآوری زیرمجموعه لاستیک بارز

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت لاستیک کردستان که از شرکت‌های زیرمجموعه لاستیک بارز به شمار می‌آید و ۹۹ درصد از سهام این شرکت به طور مستقیم و غیرمستقیم در مالکیت این شرکت بوده در سال مالی منتهی به پایان آذر ماه سال جاری با افزایش ۵۳ درصدی سودآوری مواجه بوده و موفق به کسب سود خالص ۴۱۸ میلیارد ریالی شده است.

این شرکت تولید خود را به صورت انبوه از سال ۱۳۹۷ آغاز کرده که ظرفیت اسمی تولید آن، ۳۶.۰۰۰ تن انواع لاستیک سواری سبک بوده و مقادیر تولیدات واقعی محقق شده در سال ۱۳۹۸ به بیش از ۲۵ هزار و ۱۷۰ تن رسیده است؛ بنابراین مشاهده می‌شود که شرکت همچنان در مقادیری کمتر از ظرفیت اسمی فعالیت دارد و به نظر می‌رسد که در سال ۱۳۹۹ با افزایش تولید و فروش مواجه باشد.

مقادیر فروش نسبت به سال ۹۷ با افزایش ۴۰ درصدی به بیش از ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار حلقه لاستیک رسیده و مبلغ درآمد‌های عملیاتی محقق شده شرکت با ۱۰۶ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به بیش از ۵ هزار و ۸۴۹ میلیارد ریال رسیده است.

حاشیه سود ناخالص و عملیاتی محقق شده نیز به ترتیب ۲۱ و ۱۷ درصد بوده که سود خالص محقق شده نیز ۴۱۸ میلیاد ریال بوده که نسبت به سال گذشته افزایش ۵۳ درصدی را نشان می‌دهد.

شرکت به منظور اجرای طرح خود بدهی ارزی در قالب تسهیلات دریافتی از بانک صنعت و معدن به ارزش ۹۳ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو را دارد. همچنین، هزینه مالی شناسایی شده در دوره جاری به بیش از ۷۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

افزایش ۵۳ درصدی سودآوری زیرمجموعه لاستیک بارز

افزایش نرخ تسعیر ارز منجر به رشد هزینه‌های مالی شرکت شده و در واقع بخش مهمی از سود عملیاتی کسب شده آن بابت پرداخت هزینه‌های مالی و شناسایی آن صرف می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: