تعداد بازدید : ۱۷۷۲
کد خبر : ۲۱۶۴۸۷
حقیقی‌ها چه برایمان آورده‌اند؟
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
ارزش معاملات برای چندمین روز متوالی در بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان بود که حقیقی‌ها سهم بالایی در این رقم داشتند.

«شبندر» و «پترول» در تیررس حقیقی‌ها

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، بورس تهران در آخرین روز معاملاتی خود نیز روند پرشتاب خود را به سمت قله‌های جدید ادامه داد و شاخص کل گام بلندی دیگر برداشت تا به قله ۷۴۱ هزار واحد برسید.

ارزش معاملات در کل بالغ بر ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که از این میزان، ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش معاملات خرد بود.

البته رشد چند ده هزار واحدی شاخص کل و ارزش معاملات ۱۰ هزار میلیارد تومانی مدتی است به امری عادی برای اهالی بازار سرمایه تبدیل شده؛ هر چند که در روزگاری نه چندان دور مشاهده اینچنین اعداد و ارقامی به یک رویا شبیه بود.

در هر صورت، در چنین شرایطی باید قدر نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه را دانست و این نقدینگی در مسیر درست و کارا هدایت شود.

در معاملات سومین روز اردیبهشت ماه سال ۹۹ نیز شاهد ورود پول از سوی حقیقی‌ها بودیم. بر اساس آمار‌های موجود، حقیقی‌ها در معاملات امروز بیش از ۹ هزار و ۳۱۲ میلیارد تومان سهم خریداری کردند و در مقابل، ۸ هزار و ۱۴۸ میلیارد تومان سهام به فروش رساندند.

به این ترتیب، در مجموع، امروز یک هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی‌ها به بازار وارد شد.

نگاهی به معاملات حقیقی‌ها نشان می‌دهد که بیش از هر شرکتی، تمایل به خرید سهام «شبندر» را داشتند. پس از این سهم، نماد‌های «شگویا» و «پترول» با بیشترین برآیند ورود حقیقی‌ها روبرو بودند.

«شبندر» و «پترول» در تیررس حقیقی‌ها

در سوی دیگر، این افراد سمت عرضه را در نماد «ونوین» گرفتند و دست به فروش گسترده در این نماد زدند. برآیند خروج در دو نماد «وبملت» و «فسازان» نیز بیشتر از سایر نماد‌ها بود.

«شبندر» و «پترول» در تیررس حقیقی‌ها

نسبت خرید به فروش حقیقی همانند روز‌های اخیر در نماد «سنوین» بیشترین میزان نسبت به سایر نماد‌های حاضر در جریان معاملات بود و در رده‌های بعدی، «وبهمن» و «کگهر» قرار دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: