کد خبر : ۲۱۷۰۵۲
وزیر اقتصاد درخصوص سهام‌عدالت گفت:
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
تصور می‌شود که ابتدا بخشی از سهام‌عدالت برای فروش آزاد شود اما؛ بنده به‌عنوان کارشناس بازار و وزیر اقتصاد توصیه می‌کنم تا دارندگان سهام‌عدالت از فروش شتاب‌زده آن دوری کنند.

به گزارش خبرنگار بورس‌نیوز، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد درخصوص آزادسازی سهام عدالت اظهارکرد: با ابلاغ نظر مقام معظم رهبری در خصوص آزادسازی سهام‌عدالت، خوشبختانه تحول اساسی برای دارندگان این نوع سهام ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: این نوع آزادسازی بر اساس ضوابطی که از سوی شورای عالی بورس تعیین خواهد شد، مردم و سهامداران آن می‌توانند سهامی که تحت مالکیت داشتند را مدیریت کنند.

وزیر امور اقتصاد و دارایی افزود: این نوع آزادسازی خون تازه‌ای در بازارسرمایه‌ای بوده که این‌روز‌ها مورد اقبال سهامداران و مردم قرار گرفته است.

دژپسند افزود: شرایط اقتصادی تحت تاثیر کرونا باعث شده تا شاید وضعیت چندان مناسبی از لحاظ اقتصادی برای برخی اقشار جامعه وجود نداشته باشد اما؛ در این شرایط دارندگان سهام‌عدالت می‌توانند با مدیریت سهام‌عدالت، از سود آن منفعت به‌دست آورند که چگونگی آن به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

وی اضافه کرد: تصور می‌شود که ابتدا بخشی از سهام‌عدالت برای فروش آزاد شود اما؛ بنده به‌عنوان کارشناس بازار و وزیر اقتصاد توصیه می‌کنم تا دارندگان سهام‌عدالت از فروش شتاب‌زده آن دوری کنند.

وزیر امور اقتصاد و امور دارایی با هشدار از اینکه نباید سهامداران نسبت به جو‌های منفی و سودجویان شتاب‌زده عمل کنند تصریح کرد: در روز‌هایی که اطلاعات چندانی از نحوه واگذاری‌ها در بین اقشار مختلف وجود ندارد، ممکن بوده تا تعدادی افراد سودجو برای خرید سبد این نوع سهام وارد گود منفعت‌طلبی خود شده و سهامداران را نسبت به فروش هیجان‌زده کنند اما؛ تا قبل از تصمیم شورای عالی بورس، نباید تصمیم هیجانی گرفت.

دژپسند افزود: شرایط بازارسرمایه به گونه‌ای بوده که شاید در مواقعی سهم‌ها با نوسان مواجه شوند بنابراین شاید قیمت سهام ریزش داشته باشند و خروج سهامدار در چنین مواقعی خطرناک بوده، زیرا این سرمایه آن‌ها از دست می‌رود؛ باید توجه داشت که این نوع سهام خیلی ارزشمند بوده و نباید آن را مفت فروخت.

بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
کار بورس تمام شد
فردا میلیون ها آدم میریزن کارگزاری ها که سهم عدالت ما را بفروش
میلیارده حجم فروش بوجود میاد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.