تعداد بازدید : ۶۲۲
کد خبر : ۲۱۷۱۱۵
حجم سپرده‌های "وبصادر" ۳میلیون میلیارد ریالی خواهد شد؛
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
بانک صادرات قصد دارد سهام این شرکت را در بازار بورس عرضه نماید و بر اساس اطلاعات ارائه شده، انتظار می‌رود که سهام شرکت گروه مالی سپهر صادرات تا پایان فصل جاری در بازار بورس عرضه شود.

عرضه گروه مالی سپهر صادرات تا پایان بهار در بورس

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس گزارش عملکرد ماهیانه بانک صادرات، این بانک در فروردین ماه سال جاری موفق به کسب درآمد تسهیلات ۱۳ هزار و ۷۴۶ میلیارد ریالی شده است.

با توجه به پرداخت ۱۳ هزار و ۸۲۷ میلیارد ریال سود تسهیلات مشاهده می‌نماییم که تقریبا معادل سود تسهیلات، هزینه سود سپرده به سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

این تراز در ماه گذشته معادل ۱۰۰ میلیارد ریال منفی بود و مشاهده می‌شود که بانک در حال کاهش تراز منفی خود است.

به نظر می‌رسد که با ایجاد سقف نرخ سود سپرده و افزایش نظارت‌های بانک مرکزی، شاهد کاهش بیشتر هزینه سود سپرده بانک‌ها و بهبود تراز آن‌ها باشیم.

لازم به ذکر است که در سال گذشته علیرغم کسب ۱۴۲ هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال درآمد تسهیلات، شاهد پرداخت بیش از ۱۶۴ هزار میلیارد ریال سود سپرده بودیم و تراز بانک در این بخش بیش از ۲۳ هزار میلیارد ریال منفی بود.

عرضه گروه مالی سپهر صادرات تا پایان بهار در بورس

همچنین با توجه به رشد ۵۰ درصدی قیمت سهام بانک، شاهد ارائه کنفرانس اطلاع رسانی توسط آن بودیم که اهم نکات مطرح شده در ادامه ارائه می‌گردد:

•سود خالص پیش بینی شده شرکت گروه مالی سپهر صادرات در سال ۱۳۹۸ به میزان ۵ هزار میلیارد ریال برآورد می‌گردد.
لازم به ذکر است سود خالص این شرکت در سال ۹۷ کمتر از ۱.۷۰۰ میلیارد ریال بوده و شاهد سه برابر شدن سودآوری آن در سال ۹۸ هستیم.
همچنین، بانک صادرات قصد دارد سهام این شرکت را در بورس عرضه نماید و بر اساس اطلاعات ارائه شده، انتظار می‌رود که سهام شرکت گروه مالی سپهر صادرات تا پایان فصل جاری در بازار بورس عرضه شود.

•حجم کل تسهیلات اعطایی به اشخاص غیردولتی تا پایان سال جاری به میزان ۱.۹۶۰هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود؛ بانک صادرات انتظار دارد که میزان سپرده‌های دریافت شده توسط این بانک تا پایان امسال به رقم جالب توجه ۳میلیون میلیارد ریال برسد.

• خالص دارایی‌های ارزی بانک در حال حاضر معادل ۱۲۶ میلیون دلار مثبت است.

•میزان مطالبات از شرکت برق و انرژی سپهر بابت فروش اقساطی نیروگاه قائم معادل ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که ضامن این تسهیلات شرکت سرمایه گذاری خوارزمی است.
همچنین تاکنون مبلغ ۵.۰۰۰ میلیارد ریال از این تسهیلات بازپرداخت شده است و مذاکرات در خصوص دریافت مابقی مبالغ نیز در جریان است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: