تعداد بازدید : ۱۰۳۷
کد خبر : ۲۱۷۲۴۲
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز عنوان کرد:
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
با در نظر گرفتن کاهش نرخ سودسپرده که اثرات آن هنوز تخلیه نشده، قیمت‌های بازار لحاظ شده و تا مرز یک میلیون واحد نیز قابل افزایش است، لازم به ذکر است حرکات بعدی بازار دلار نیمایی خواهد بود که باید رصد شود.  
 
حرکت بعدی دلار نیمایی باید رصد شود
 
احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: شاخص تا مرز یک میلیون واحد رشد خواهد داشت چرا که در وضعیت تخلیه کاهش نرخ سود به سر می‌برد. 

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن کاهش نرخ سود، P/E تحلیلی بازار به عدد ۱۰ نزدیک شده، و این نشان از رشد شاخص تا مرز یک میلیون واحد دارد، اما بعد از این عدد به لحاظ بنیادی بورس جای رشد نداشته و به نظر می‌رسد که با ادامه دادن مختصات ذکر شده، بعد از یک میلیون واحد، بازار وارد حباب شود.
 
این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: نکته قابل توجه در شرایط عبور از مرز یک میلیون واحد، انتظار بازار برای افزایش نرخ دلار نیمایی بوده و با شرایط ذکر شده ظرفیت خوبی ایجاد خواهد شد و اینکه دلار نیمایی در این عدد‌ها نباید متوقف شود.

وی افزود:با در نظر گرفتن مجموعه اتفاقات به لحاظ ناترازی ارزی، قاعدتا دلار نیمایی باید در گام اول تا اواخر خرداد ماه به سمت ۱۶ هزار تومان حرکت کند.

اشتیاقی خاطر نشان کرد: از منظر تورم و دلار نیمایی با افزایشی بیش از نرخ سود سپرده مواجه هستیم که می‌تواند حرکتی افزایشی برای بازار داشته و تایید مجددی به لحاظ بنیادی برای بازار خواهد بود. 

این کارشناس بازار سرمایه به اواخر تابستان جاری اشاره کرد و گفت: تا پایان زمان ذکر شده بازار رصد شده و اگر بعد از رشد شاخص یک میلیونی، خبری از افزایش نرخ دلار نیمایی نباشد قاعدتا رشد بازار متوقف خواهد شد. 

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده به صندوق‌های ETF نیز اشاره و عنوان کرد: تا اواخر تابستان، وضعیت این صندوق‌ها نیز به سرانجام رسیده و به نوعی می‌توان گفت که مسیر بازارو اینکه آیا به لحاظ ورود حجم نقدینگی می‌تواند ادامه یابد یا متوفق شود، مشخص خواهد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.