تعداد بازدید : ۴۳۶۲
کد خبر : ۲۲۰۵۴۹
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌‌ونیم عصر امروز نیم نگاهی دارد به دخالت‌هایی که اجازه رشد بنیادی‌ها را می‌گیرد تا مدیرانی که از هر سوراخی سر در میاورند!

جریمه‌های سنگین ناظر بر دوش سهامدار

به گزارش بورس‌نیوز، سخنگوی راه‌پله‌ها از رفتار‌های تبعیض‌آمیزی که اهالی ملاصدرا با برخی سهم‌ها و از مابهتران‌ها دارند حسابی ناراحت بوده چراکه این دخالت‌ها اجازه رشد‌های واقعی را از بنیادی‌ها گرفته و حباب سهم‌های دوزاری را بیشتر چاق می‌کند و البته صدای سهامدار نیز همیشه می‌گوید که شکایت می‌کنیم اما؛ نمونه آن همان شرکت معروف لیزینگ که شکایت سهام‌داران سهم بعد از چند هفته هنوز تکلیف مجمع این سهم و تخلف آشکار بانک معروف در آن روشن نشده است.

ژن متخصص
ژن خوبی که به‌صنایع بهشهر چندی بود نقل مکان کرده بود، اما پس از ۳ماه راه خروج را به او نشان دادند، پروژه شاد را همراه با عضوی از خانواده خود مُهر مجلس ششمی را در کارنامه خود دارد در دست داشته و به تازگی بدنبال حضور در بدنه بانکی بوده اما؛ سوال اینجاست که این همه تخصص، سیری چند!

مدیر گازی که بدون بو نماند!
یکی از مدیرعامل‌های گازی از زمان انتصاب خود بار‌ها به مقصد دیوان محاسبات برای ارائه پاره‌ای از تخلفات مالی سازمان خود، تاکسی گرفته و در حال رفت و آمد است؛ چراکه تنها در یکی از نامه‌های دادسرای دیوان محاسبات که به احضار توکلی انجامیده، شامل ۲۴ مورد تخلف است که در ۱۱ صفحه برای او ارسال شده است.
در یکی از موارد تعداد ۳۲ قلم کالا سفارش داده شده و پیش پرداخت انجام شده، اما کالایی دریافت نشده است و در حال حاضر شرکت طرف قرارداد دفتر و آدرس مشخصی ندارد! در دو مورد دیگر کالا‌های دریافتی با کالا‌های سفارش شده مغایرت اساسی دارد در حالی که کل مبلغ قرارداد به میزان ۱۴.۵۶۱.۲۵۸ یورو  پرداخت شده، ضمانت نامه‌ها عودت داده شده و بازرسی کالا انجام نشده است.
ثبت نکردن اطلاعات معاملات در سامانه کارگروه تجارت الکترونیک دولت، ثبت نکردن اطلاعات اموال غیرمنقول شرکت در سامانه جامع اطلاعات اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی و عدم ثبت اطلاعات کارکنان رسمی پیمانی، قرارداد‌های کار معین در پایگاه اطلاعاتی سازمان اداری و استخدامی کشور، جذب کارمند بازنشسته، جذب چهار مشاور و پرداخت حقوق و دستمزد بالاتر از مصوبات قانونی و پرداخت بیش از سقف مصوبات هیات وزیران به دو نفر از اعضای هیات مدیره بخش دیگری از تخلفات اداری صورت گرفته در شرکت انتقال گاز است.

سیمانی‌ها باز کیسه سنگین می‌کنند
شنیده‌شده که بر اساس رویه سالیانه، قیمت جدید سیمان با تایید نهاد‌های ذیربط در هفته جاری تعیین تکلیف می‌شود و امروز مقایسه قیمت فولاد و سیمان برای یک واحد (کیلو گرم یا تن) در کشور اختلاف ۳۰ برابری را نشان می‌دهد، درحالی که براساس نرخ جهانی اختلاف هفت تا هشت برابری است.

ویلایی با صدای جیغ
آقای نماینده‌ای که به تازگی اعتبارنامه او تایید شده و در بسیاری از مناظرات گفته اگر به‌من حتی اشاره‌ای کنید جیغ می‌زنم، شایعاتی جدید پیرامون او شنیده شده مثلا تصرف اراضی تالاب انزلی، احداث ویلای شخص در اراضی با کاربری باغی و خارج از محدوده طرح هادی به نام همسر این اقای نماینده؛ حال اگر پاسخی باشد به شرط جیغ نزدن، ما حاضر به انتشاریم.

کارشناس.اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
سلام.بله.بعضی.سهام.های.بنیادی.با.پی...در.ای.مناسب.مثل.وبملت.در.دقیقه.های.اخر.رکب.خورد.بقول.دوستان.ایا.ناظر.هم.متوجه.شده.در.حالیکه.این.بانک.بنیادی.درسال.های.گذشته.۷.۲.ملیارذ.دلار.داشته.و.حالا.خیلی.هم.بیشتر.شده.و.دارایی.واملاک.وارزیابی.ها.و.ای.پی.اس.۲۷۲۴ریال.و.تسعیر.ارز.پیشرو.و.افزایش.۳۴۴درصدی.افزایش.سرمایه.و.ایضا.افزایش.۱۶۰درصدی.از.محل.تسعیر.اول.وتسعیر.دوم.هم.در.حال.انجام.دارد.و.دلار.ویورو.وپاند.هم.بگذریم.صورت.های.مالی.وتراز.های.مثبت.در.کدال.وتسهیلات.دهی.سود.اوری.نشان.جهش.تولید.در.بخشهای.مختلف.در.کارنامه.دارد.چرا.نباید.رشد......کند.باید.رشد.کند.چونکه.بنیادی.واستعداد.رشد.چند.برابری..را.دارد.و.از.همه.مهمتر.سه.بانک.ملت.تحارت.و.صادرات.بهترین.بانک.که.دارای.سهام.دولتی.و.عدالت.که.مورد.علاقه......مردم..و.محل.امن.برای.سرمایه.گذاری.در.بورس.می.باشد...این.سه.بانک.در.جهش.تولید.که.اقا.فرمودند.بطور.شتابان...در.حرکتند.انشاالله.به.اهداف.از.پیش.تعین.شده.برسند...و.از.زحمات.پرسنل.ومدیران.ومدیران.ارشد.این.بانکها.جای.......تشکر.فراوان.دارد.که.در.این.مقطع.ویروس.بیولوژیکی.کرونا.و.تحریم.ظالمانه.دولت.تروریست.امریکاه.توانستند.نیاز.های.اقتصادی.بخصوص.ارزی.را.مرتفع.نمایند.و.به.سود.اوری...وتراز.عالی.دست.یابند.و.سیلی.دیگری.بر.تحریم.کنندگان......یکجانبه.و.ظالمانه.ترامب.بزنند.واسلام.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: