تعداد بازدید : ۵۱۷
کد خبر : ۲۲۳۹۲۴
افزایش ۲۵۸ درصدی سودسازی در دوره یک‌ساله ثبت شد؛
۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
افزایش سود ناشی از فروش سرمایه گذاری‌های شرکت را می‌توان دلیل اصلی رشد سودآوری شرکت در این بازه زمانی برشمرد.

ثبت افزایش سرمایه شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۱خردادماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت موفق به کسب سود خالص ۲۵۸میلیارد و ۸۱۴ میلیون ریالی شده است.

ثبت افزایش سرمایه شرکت

این سود که معادل ۱۲۹ ریال به ازای هر سهم بوده نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۵۸ درصدی را نشان می‌دهد. افزایش سود ناشی از فروش سرمایه گذاری‌های شرکت را می‌توان دلیل اصلی رشد سودآوری شرکت در این بازه زمانی برشمرد.

سود محقق شده از محل فروش سرمایه گذاری‌های شرکت در این مدت به ۲۴۹ میلیارد ریال رسید. رشد قیمت‌ها در بازار سرمایه منجر به رشد سودآوری این شرکت شده است.

ارزش سهم الشرکه این شرکت در پروژه گلستان خیام که بخش مهمی از پرتفوی غیربورسی شرکت را شامل می‌شود، براساس ارزیابی کارشناسان رسمی دادگستری و بر اساس محاسبات اسفند ماه ۱۳۹۸ به ۲ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال رسیده است. مذاکرات با سایر شرکای این طرح در خصوص ادامه فعالیت آن در حال انجام بوده و اجرای این طرح و تغییر ارزش آن اثرات با اهمیتی در خالص ارزش دارایی‌های این شرکت خواهد داشت.

مازاد ارزش روز پرتفوی بورسی این شرکت بر اساس اطلاعات پایان خرداد ماه سال جاری به بیش از یک هزار و ۵۱۱ میلیارد ریال رسیده است. با توجه به اینکه در ماه اخیر شاهد رشد مطلوب در بازار سرمایه بودیم، انتظار می‌رود که مازاد ارزش پرتفوی بورسی این شرکت که در صنایع مختلف سرمایه گذاری شده به بیش از ۳ هزار میلیارد ریال رسیده باشد.

همچنین بر اساس اطلاعیه درج شده در سامانه کدال، افزایش سرمایه شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه از مبلغ ۷۵۰ به ۲ هزار میلیارد ریال در تاریخ ۲۱ تیر ماه سال جاری در مرجع ثبت شرکت‌ها ثبت شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: