تعداد بازدید : ۸۱۳
کد خبر : ۲۲۴۱۵۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
دلار در کوتاه مدت در محدوده ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان تثبیت شده و توقف روند رشد آن نیز دورنمای سودآوری برخی صنایع و سهام را خراب خواهد کرد. در این شرایط سهام کامودیتی محور، دلاری و سهامی که تمرکز فروش آن در داخل است را می‌توان سهام ارزنده دانست. 
توقف توأمان رشد دلار و دورنمای سودآوری برخی صنایع
 
شاهین احمدی، کارشناس بازار سرمایه در بررسی وضعیت این روز‌های بازار به بور‌س‌نیوز گفت: بازار رشد زیادی را تجربه کرد که بخشی از این رشد به دلیل سهامی بود که با دلار پیش می‌رفتند.

وی ادامه داد: سهام کامودیتی محور، چون فولاد، سنگ آهن، پتروشیمی، نفت و گاز با محرکی، چون دلار که روندی سرکش داشت، پیش می‌رفت و از سوی دیگر قیمت جهانی کامودیتی‌ها به خاطر خوش بینی به وضعیت کرونا روندی صعودی گرفته بود. 

احمدی به آرام گرفتن نرخ دلار در مرز ۲۱ هزار تومان اشاره و اظهار کرد: این نرخ بر ذهن بازار تاثیر گذاشت و بخشی از سهامی که دورنمای سودآوری آن‌ها با دلار ۲۵ هزار تومانی بالا رفته بود، مجبور به اصلاح شدند. 
 
توقف رشد دلار و تخریب دورنمای سود آوری برخی صنایع
این کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد: دلار در کوتاه مدت در محدوده ۲۲ تا ۲۳ هزار تومان تثبیت شده و توقف روند رشد آن نیز دورنمای سودآوری برخی صنایع و سهام را خراب خواهد کرد. در این شرایط سهام کامودیتی محور، دلاری و سهامی که تمرکز فروش آن در داخل است را می‌توان سهام ارزنده دانست. 

وی افزود: این سهام عمدتا از تورم آتی به سودآوری بیشتر می‌رسند، ولی وزن خیلی زیادی در کل بازار نداشته و به نظر می‌رسد که بازار روندی متعادل و اصلاح ۵ تا ۱۰ درصدی را در عین این تعادل تجربه کند.

احمدی در پایان اضافه کرد: سهامی که از بازار داخل خیلی سهم برده، فروش داخلی داشته و قیمت گذاری در آن‌ها آزاد است را می‌توان به عنوان سهام ارزنده معرفی کرد. در این سهام صنایع خرده فروشی، دولت سخت گیری روی قیمت گذاری نماد‌ها نخواهد داشت. از طرف دیگر سهام غذایی و سیمانی باید منتظر باشند که دولت اجازه آزادسازی قیمت‌ها را تصویب کند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: